Xiaomi Redmi 4A: malá recenze

Před časem jsme hovořili o chytrých telefonech Xiaomi Redmi 4 a Redmi 4 Pro (Prime), které společnost nedávno představila.Ale ne každý ví, že společnost ukázala další novinku - jedná se pouze o Xiaomi Redmi 4A.Toto je zcela nový model rozpočtu v řádku, o kterém vám chceme říct.

V mnoha ohledech se Redmi 4A podobá Redmi 4, ale stojí méně.Obecně lze říci, že v současné době je to nejlevnější zařízení od Xiaomi na trhu, pokud ovšem nezohledníte modely minulých generací, které jsou v prodeji, a na některých místech se prodávají se značnou slevou.Zde je nový rozpočtový model, ačkoli by měl být nazýván rozpočtovým modelem především kvůli nákladům, protože má dobré vlastnosti.

Pokud jde o vzhled, Xiaomi se rozhodl zcela revidovat design a přesunout 4A od 4 nebo 4 Pro (Prime) - případ má nový design.Zadní kryt je zcela plastový, ačkoli některé zdroje tvrdí, že se používá kov - to není pravda, přesto mluvíme o velmi levném smartphonu.Jak jste možná uhodli, skener otisku prstu v zařízení chybí - na něm jsou uloženy.

Na čem jste ještě ušetřili?Například na dotykových klávesách pod obrazovkou nejsou zvýrazněny.Redmi 4 a Redmi 4 Pro (Prime) je však také nezvýrazňují!Potěší však, že výrobce neuložil do slotu paměťové karty - zde je nainstalován v zásobníku SIM karty.

Xiaomi uvedla pouze dva barevné odstíny - zlato a růžovou.Přední část pouzdra může být pouze bílá.Možná se v budoucnu barevné schéma rozšíří.

A co hardware?Pokud jde o hardware, všechno je velmi úžasné, pokud si pamatujete cenu smartphonu.Velikost obrazovky - 5 palců, rozlišení - 1280 × 720 pixelů.Pravděpodobně se displej používá stejně jako na Redmi 4. Procesor je 8jádrový Qualcomm Snapdragon 425. Nechť je to model rozpočtu, ale rozhodně ho nelze nazvat nízkou spotřebou.Množství RAM - 2 GB, interní 16 GB - velmi dobré pro zaměstnance rozpočtu, navíc je zde slot pro paměťovou kartu.Mezi další funkce, které stojí za zmínku, patří podpora LTE, GPS s podporou A-GPS (stejně jako GLONASS a BeiDou), baterie 3120 mAh (pro 4 a 4 Pro (Prime) její kapacita dosahuje 4100 mAh), Android 6.0.

Pokud jde o kamery, používají se dva moduly - 5 MP, respektive 13 MP.I když neexistují žádná přesná data, ale zdá se, že moduly jsou přesně stejné jako v Redmi 4 a Redmi 4 Pro (Prime), což znamená, že byste neměli očekávat nic zvláštního - kamery zde nejsou nejlepší, ale ve většině případůdost.

Zařízení se již objevilo v prodeji, můžete jej zakoupit v Rusku.

Xiaomi Redmi 4A 2Gb + 16Gb

 • Diagonální zobrazení: 5 palců
 • Rozlišení obrazovky: 1280 × 720
 • Hmotnost: 131 g
  • Počet SIM karet: 2
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 425
  • Kapacita paměti: 16 GB
  • Kapacita paměti RAM: 2 GB
  • Kapacita baterie: 3120 mAh
  • Kamera: 13 MP
  • Podpora paměťových karet: ano
  • Podpora 4G sítí: