WCDMA nebo GSM: jaký je rozdíl?

V některých chytrých telefonech můžete vidět několik režimů podpory sítě najednou, včetně GSM, WCDMA nebo WCDMA /GSM.Který z těchto režimů byste měli zvolit při používání zařízení?Pojďme hledat odpověď.

Zde vypadá, jak by výběr síťového režimu mohl vypadat na běžném smartphonu:

GSM

GSM odkazuje natzv. komunikace druhé generace (2G) - digitální celulární komunikace.Mobilní telefony přicházejí s podporou 4 frekvencí: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz a 1900 MHz.Mnoho modelů podporuje několik typů kmitočtů najednou.

Pokud vyberete režim podpory sítě GSM, pak vězte, že nejlépe zpracovává hovory a odesílání /přijímání zpráv SMS.Přenos dat se však provádí pomocí GPRS - jedná se o přídavek přes GSM.Maximální rychlost přenosu dat je pouze 171,2 kbit /s, což je v moderních realitách velmi malé.Existuje však další typ doplňku - EDGE, jehož maximální rychlost přenosu dat je již 474 kbit /s, což je však stále trochu.

Režim GSM však šetří energii baterie.Proto, pokud se rozhodnete pro táboření, kde si ani nemůžete představit žádný internet, měli byste použít režim GSM.

WCDMA

WCDMA označuje celulární komunikaci třetí generace (3G).WCDMA je technologie rádiového rozhraní, která používá vícenásobný přístup k širokopásmovému dělení kódu.Je to WCDMA, který byl vybrán mnoha mobilními operátory pro poskytování širokopásmového rádiového přístupu za účelem podpory 3G služeb.

Co WCDMA dělá lépetakže je to s přenosem dat, protože rychlost může dosáhnout 3,6 Mbps.To nestačí pouze k nahrání obrázků do sítě nebo k návštěvě webů, ale i ke sledování online videa.

Tento režim by se měl používat, pokud současně používáte internet i komunikaci.Například pro město - to je nejoptimálnější režim.Je pravda, že poplatek bude v porovnání s GSM mírně vyšší.

WCDMA /GSM

Výchozí univerzální režim provozu buňky.Obecně lze říci, že je optimální, protože poskytuje jak kvalitní hlasovou komunikaci, tak přenos dat při maximální rychlosti.Jeho pouze mínus je, že rychlost vybití baterie bude o něco vyšší, než když používáte pouze jeden režim.