Výhody a nevýhody nevyměnitelné baterie v chytrém telefonu

Společnost Apple původně začala vyrábět smartphony, kde není slot pro paměťovou kartu, a baterii můžete vyměnit pouze v případě, že zařízení rozebíráte, což může provádět pouze servisní středisko.Chytré telefony Android se naopak vyráběly od samého začátku s vyměnitelnými bateriemi a sloty paměťových karet.Čas ale pokračuje a dnes můžete na policích vidět chytré telefony založené na Androidu, a to bez paměťového slotu i bez vyjímatelné baterie.Budeme o nich hovořit podrobněji a zjistíme, jaké výhody a nevýhody má nevyjímatelná baterie.

Jako příklad vám ukážeme několik chytrých telefonů, první s nevyjímatelnou baterií, druhý s vyjímatelnou baterií.A i když existuje jen málo rozdílů ve vzhledu, rozdíl v designu je obrovský.

iPhone 6 s nevyjímatelnou baterií:

Xiaomi Redmi Note 2 s vyjímatelnou baterií:

Výhody nevyjímatelné baterie

 • Snížení nákladů na výrobu zařízení.Je pravda, že to obvykle nemá vliv na cenu smartphonu v maloobchodě - pouze výrobce ušetří.
 • Velký stupeň svobody designu.Takže výrobce může použít baterii v jakékoli formě, která mu vyhovuje.
 • Použití nevyjímatelné baterie často díky své konstrukci často snižuje tloušťku pouzdra.
 • Zadní kryt s vyjímatelnou baterií je zpravidla vyroben z plastu, který se při otevření nerozbije, ale pouze ohyby.Pokud nelze baterii vyjmout, zadní kryt může být vyroben z cokoli, dokonce ze skla- stále jej můžete odstranit pouze v servisním středisku.
 • Absence odnímatelného zadního krytu umožňuje mnohem lepší sestavení zařízení: vrzání a vůle jsou banální.
 • Neoddělitelné pouzdro má zlepšenou těsnost, to znamená, že prach vstupuje v menším množství.
 • Pro ochranu vody lze použít těsnost pouzdra.Mnoho chytrých telefonů má tedy ochranu proti kapání uvnitř pouzdra a někdy odolává ponoření pod vodu.
 • Podle výrobců vám nedostatečná schopnost vyměnit baterii, kupodivu, umožňuje prodloužit životnost smartphonu.Proč?Faktem je, že uživatelé často šetří baterie tím, že si koupí falešný, a někdy si koupí falešný pod rouškou originálu.Takové baterie mohou zařízení poškodit, někdy dokonce explodovat.

Nevýhody nevyjímatelné baterie

 • Baterii lze nabíjet pouze pomocí kabelu USB, neexistují alternativní způsoby nabíjení.
 • Vyjímatelná baterie pomáhá ve vzácných případech restartovat zařízení.Například smartphone zamrzne a tlačítko POWER pro vás nefunguje.Chcete-li miniaplikaci restartovat, budete muset počkat, až bude zcela vybitá, a poté ji dobít.
 • Baterii nelze vyměnit za volitelnou baterii.Naštěstí se o tom nyní rozhoduje nákupem externí baterie.
 • Kapacita baterie se časem snižuje, což znamená, že zařízení držípoplatek je mnohem menší.Chcete-li vyměnit baterii, budete muset kontaktovat servisní středisko, což je často drahé potěšení.
 • Pokud se do smartphonu náhodně dostane voda, je pravděpodobnost opětovného oživení zařízení vyjímatelnou baterií vyšší, protože po vypnutí napájení je snazší usušit.

Takže co si vybrat?

Rozhodli jsme se pro vás, téma pro reflexi, poskytli jsme vám.

Pokud jde o náš názor, zde je to, že: je často slyšet, že nepřítomnost vyměnitelné baterie je skutečné zlo, protože ji nelze vyměnit.A s tím lze částečně souhlasit, pokud ne, ale - statistiky ukazují, že průměrná doba výměny smartphonu zřídka přesahuje 1,5–2 roky, a během tohoto období je obtížné baterii úplně „zabít“, mírně řečeno.Podle našeho názoru tedy v nevyjímatelných bateriích není nic hrozného.Ale nedostatek slotu pro paměťové karty je vážně minus, ale je to úplně jiný příběh.