VoLTE: co je to v telefonu nebo smartphonu?

V květnu 2014 společnost SingTel ze Singapuru představila první komerční službu VoLTE na světě se sídlem v Singapuru.Je zajímavé, že zpočátku pracoval pouze s jedním chytrým telefonem - Samsung Galaxy Note 3. V budoucnu byla technologie vyvinuta v jiných zemích - Rusko nebylo výjimkou.

Uživatelé se často ptají - co přesně je to VoLTE?Termín VoLTE sám byl odvozen z několika slov: Voice over LTE, což lze přeložit jako „Voice over LTE“.Ano, jedná se skutečně o hlasovou technologii, která je zase založena na technologii IP Multimedia Subsystem (IMS).

Co dává VoLTE?Tato technologie umožňuje poskytovat hlasové služby a doručovat je jako datový proud přes LTE, má několikanásobně větší datovou kapacitu a hlasovou kapacitu než sítě 3G a zejména 2G.VoLTE také uvolňuje šířku pásma.

Ale to vše jsou texty.Pro uživatele je mnohem důležitější vědět, jaké výhody a nevýhody má tato technologie.Řekneme o nich.

Výhody VoLTE

  • První a nejdůležitější věc - nyní není třeba trávit čas telefonováním.Nerozuměli jste nic?Vysvětlíme: předtím, aby bylo možné zavolat, systém automaticky přepnul zařízení z režimu 4G do režimu 3G, což může trvat asi 2 sekundy.Nyní nemusíte nic přepínat, zařízení ihned zavolá.
  • Druhá výhoda a neméně důležitá - kvalita přenášeného zvuku se v některých případech zlepšila - občas.
  • Třetí: při voláníMůžete přenášet data do 4G sítě.To bylo dříve nemožné, protože, jak bylo uvedeno výše, zařízení se přepnulo do režimu 3G.
  • Čtvrtá výhoda si většina uživatelů nevšimne: počet předplatitelů, kteří mohou podporovat současnou komunikaci s jednou základnovou stanicí, roste.

Nevýhody VoLTE

  • Tento problém je možný: při opuštění města, kde neexistují věže LTE, může dojít ke ztrátě komunikace.Musíte se přepnout do režimu 3G sami.
  • Druhým je vyšší zatížení samotného zařízení, to znamená, že se může vybíjet rychleji.Je pravda, že zatížení je malé, takže se nemusíte starat o to, že se smartphone najednou rychle vybije.

Přidání

Ve smartphonech je ve výchozím nastavení zapnuta VoLTE a ve stavovém řádku se objeví odpovídající ikona, kterou lze nazvat VoLTE nebo například HD,jako v našem příkladu:

Tuto funkci můžete kdykoli deaktivovat nebo naopak povolit.Nevidíme smysl v odpojování, ale pokud to chcete udělat, je zde jednoduchá instrukce.

Otevřete aplikaci Nastavení pomocí ikony na ploše.

Klikněte na tlačítko „Více“.

Vyberte „Mobilní síť“.

Pokud máte odlišné rozložení podsekcí v části Nastavení, nezáleží na tom - použijte vyhledávací frázi „mobilní síť“ nebo „mobilní síť“ (bez uvozovek).

Vyhledejte řádek „VoLTE hovory“ a povolte nebo zakažte určenýfunkční.

Není to tak složité, že?