Telefon spadl do vody.Co dělat

Říká se, že každý den se s velkým počtem uživatelů smartphon tak či onak dostane do vody.Naštěstí má mnoho moderních vlajkových lodí ochranu vody a zpravidla se snadno vypořádají s takovým „plaváním“, o kterém bohužel nelze říci o většině jiných smartphonů.Takže smartphone spadl do vody, co je třeba udělat?

Vyjměte zařízení z vody

Prvním krokem je vyjmutí zařízení z vody, a to musí být provedeno co nejrychleji.Proč?Pokud budete mít štěstí, vlhkost nebude mít čas dostat se dovnitř a poškodit zařízení, i když pravděpodobnost tohoto je stále nízká.Čím menší je však smartphone ve vodě, tím vyšší je pravděpodobnost jeho opětovného vyvolání.

Vypněte smartphone

Pokud byl zapnutý.Chcete-li to provést, stiskněte vypínač a přidržte, dokud se neobjeví nabídka.

Z nabídky vyberte „Vypnutí“.

A udělej to co nejrychleji.

Vymazat smartphone

Otázka zní - jaký je nejlepší způsob, jak jej vymazat?To je po ruce.Optimální - s látkovým ručníkem nebo, ještě lépe, s papírovým ručníkem.A čím lépe budete postupovat, tím lépe pro váš smartphone.

Vyjměte baterii

Samozřejmě je to relevantní pouze v případě, že má váš přístroj vyjímatelnou baterii: sejměte zadní kryt a sejměte jejbaterii, podél toho, jak používám papírové ručníky k absorpci vlhkosti.

Vyjměte zásobník a SIM kartu

Také byste měli vyjmout zásobník pomocíSIM karta a paměťová karta, pokud existuje - voda se již pravděpodobně dovnitř dostala (nevztahuje se na zařízení s vysokým stupněm ochrany proti vodě).K tomu použijte speciální klíč (vhodný je i běžný sponka na papír).Vložte klíč do speciálního slotu v zásobníku a jemně jej zatlačte.

Pokud je vše hotové správně, zásobník se mírně otevře, poté ho prstem vypáčte a vyjměte.

Doporučujeme také papírové ručníky.

Demontáž smartphonu

Tato možnost je vhodná pouze pro uživatele, kteří vědí, jak to udělat.Pokud jste předtím nerozebírali smartphone, je lepší to ani nezačínat - existuje riziko zhoršení situace v důsledku poškození zařízení.

Musím vysát smartphone?

Někteří uživatelé to dělají, aby odstranili co nejvíce vlhkosti, které nelze dosáhnout papírovými ručníky.V tomto případě musí být vysavač uzpůsoben pro mokré čištění a navíc je nemožné, aby části vysavače a smartphonu byly v kontaktu.A tato metoda má také mnoho odpůrců, kteří se domnívají, že tímto způsobem může vlhkost proniknout do dalších detailů, do kterých se jim původně nepodařilo dostat.

Použijte silikagel

Silikagel je speciální látka, která dobře absorbuje vlhkost.Prodává se ve specializovaných prodejnách.Můžete to pozorovat v nových botách, například v těch velmi malých papírových pytlích s uvnitř silikagelu.

Jak však ukazuje praxe, silikagel vjednotky mají dostatečné množství, takže stojí za to použít nejběžnější rýži - protože také dobře absorbuje vlhkost.Ponořte smartphone úplně do rýže a nechte jej na den nebo dva.Rýže by měla být suchá.

Co bude dál?

Po dni nebo dvou zkuste zapnout smartphone.A pokud se rozsvítí, nebudete pozorovat problémy, můžete vám jen poblahopřát.

Pokud se vyskytnou problémy nebo se smartphone vůbec nezapne, existuje pouze jedna cesta - ke službě.A neměli byste doufat v záruku, protože se zpravidla nevztahuje na selhání způsobené vlhkostí.

Co nelze udělat?

  • Nezapínejte smartphone, dokud nezaschne.To obvykle trvá 24-48 hodin.
  • Nepřipojujte zařízení k síti současně.
  • Nikdy nepoužívejte vysoušeč vlasů nebo jiné ohřívače, mohou poškodit pouze smartphone.
  • Zařízení zbytečně nepřesunujte ani na něj nestiskněte tlačítka.