Telefon říká, že není dostatek místa, i když je zde plný.Co dělat

To je otázka, kterou jsme dostali od jednoho z uživatelů našich stránek, Alexey.Píše, že při stahování aplikace z obchodu Google Play se zobrazí chyba: „Aplikaci nelze stáhnout.V paměti zařízení není dostatek místa. ““Zároveň je zde dostatek paměti - nejméně několik gigabajtů, zatímco stažená aplikace je pouze několik megabajtů.Co dělat, jak být?

Při stahování aplikace došlo k chybě:

Okamžitě řekneme, že neexistuje jediný způsob řešení tohoto problému, pojďme se tedy podívat na různé možnosti, které mohou pomoci vyřešitzávada.

Vymazání mezipaměti v aplikaci Play Market

Pokud se domníváte, že četné recenze v produktu Runet jsou první věcí, kterou musí uživatel udělat, je vymazat mezipaměť pro aplikaci Play Market.K zahájení této akce se doporučuje především přesně v případech, kdy je v zařízení dostatek místa a aplikace není nainstalována současně.

Přejděte na „Nastavení“ telefonu nebo tabletu.

Vyberte sekci „Aplikace“.

Najděte aplikaci Obchod Google Play a klepněte na ni.

Klikněte na řádek „Paměť“.

Zde je tlačítko „Vymazat mezipaměť“.Stiskněte, pokud je to nutné, potvrďte akci pro čištění.

Pro případ, že budete dělat to samé s aplikací Google Play Services.

V sekci „Paměť“ můžete kliknout na tlačítko „Reset“ - další data budou smazána, to znamená, že tato metoda je ještě víceten správný však budete pravděpodobně muset znovu zadat svůj účet Google, proto si nezapomeňte na heslo zapamatovat.

Poté se pokusíte nainstalovat aplikaci z trhu.

Ujistěte se, že je paměť opravdu dost

V některých případech nemusí být dostupná paměť pravdivá.Například si myslíte, že je k dispozici ještě několik gigabajtů paměti, ale ve skutečnosti je jich jen několik megabajtů.Chcete-li se ujistit, že je k dispozici volná paměť, přejděte do části „Nastavení“ a vyberte část „Paměť“.

Jak vidíte, v našem případě je více než dostatek volné paměti.

Vymazání obsahu zařízení

Moderní firmware má obvykle vestavěné funkce pro čištění nepoužitých souborů, které zabírají více místa.Příklad založený na Huawei /Honor.

Otevřete aplikaci Phone Manager.

Další - „Vymazání paměti“.

Vyberte, co chcete odstranit.

Nezapomeňte, že můžete ručně mazat soubory, jako jsou fotografie nebo videa.K tomu můžete použít správce souborů.

Vyberte požadovanou část, nechte ji být „Video“.

Vyberte soubory a klikněte na „Odstranit“.

Pokud nemůžete najít program pro čištění nepotřebných souborů ve vašem smartphonu, použijte Play Market.Při hledání zadejte klíč jako „vymazat paměť telefonu“ (bez uvozovek).

Nainstalujte si aplikaci podle svého výběru a použijte ji.

Přenos aplikací na paměťovou kartu

Pokud máte paměťovou kartu a můžete do ní přenášet aplikace z hlavní paměti (bohužel, toto je vzácné), použijte tuto možnost, abyste nevymazali aplikace.

Chcete-li to provést, přejděte do nastavení a poté do části „Aplikace“.Zde vyberte aplikaci, kterou potřebujete, a klikněte na tlačítko „Přenos na paměťovou kartu (v našem případě tlačítko říká„ Přejít na SD kartu “).

Upozorňujeme, že systémové aplikace nejsou přenosné.

Co jiného může pomoci?

Online tipy, které mohou nebo nemusí pomoci.Pokud to stojí za použití, je to jen v těch nejextrémnějších případech, kdy nic nepomůže.Můžete zkusit:

  • Odinstalovat aktualizace pro aplikaci Google Play (druhá část článku je na této stránky ).A pokud ve vašem případě trh Play není aktualizován, aktualizujte jej.
  • Vymažte mezipaměť Dalvik pomocí režimu zotavení .
  • Vytvořte reset systému.V takovém případě budou všechna data vymazána a soubory budou smazány.