Telefon Android je rychle vybitý.Co dělat

Dnes je v prodeji poměrně velké množství chytrých telefonů, které se mohou pochlubit baterií 4000-5000 mAh, ve srovnání s obvyklými 2000-2800 mAh.Zdá se, že toto je řešení problému!Ve skutečnosti však vše není tak jednoduché.Za prvé, ve snaze snížit tloušťku zařízení jsou výrobci nuceni obětovat výkonnou baterii, a za druhé, přítomnost takové výkonné baterie nezaručuje dlouhodobý provoz smartphonu, protože to také závisí na nastavení firmwaru.

V zásadě téměř všechny chytré telefony mohou snadno vydržet denní světlo, pokud jsou používány nepřetržitě, a některé vydrží po dobu 2-3 dnů, což je vynikající výsledek.Ale i chytré telefony s výkonnou baterií se mohou začít vybíjet nečekaně rychle.Jaký je důvod a jak problém vyřešit?

Havárie v operačním systému

Úplně první věcí, která může přijít na mysl, je závada v operačním systému.Na světě neexistuje žádný ideál, proto je docela možné, že v systému skutečně došlo k nějakému selhání.Co je třeba udělat?Správně, restartujte zařízení.Pokud nemáte tlačítko „Restartovat“, vypněte zařízení a znovu jej zapněte.

Pokud po restartu problém s baterií zmizí, zůstává pro vás šťastný.

Konflikty aplikací nebo spotřeba baterií aplikací

Některé aplikace se mohou navzájem konfliktovat.V některých případech se může jediná nainstalovaná aplikace stát zdrojem baterie baterie.Který?

Je nutné přejít do nastavení zařízení, vyberte sekci„Baterie“ a zde uvidíte, která aplikace spotřebovává nejvíce energie.V našem případě takové zdroje neexistují.

Pokud jste nainstalovali root-práva, můžete pomocí této aplikace zkontrolovat vybití baterie jinými aplikacemi - v obchodě Google Play je jich spousta.

Pokud nemáte práva root, pokud jste nemohli zjistit zdroj problémů, budete muset postupně odebrat poslední nainstalované aplikace, dokud nenajdete zdroj zvýšené energie baterie.

Proč se v tomto případě baterie pojí?Aplikace s největší pravděpodobností nepřejde do režimu spánku a navíc může neustále používat GPS, procesor atd.

Problém je ve firmwaru

Pro některé to nebude zjevení - některé firmware se skutečně vyznačují zvýšenou „spotřebou“ energie baterie a uživatelé mnoha zařízení se s tímto problémem setkali.Jediným řešením v tomto případě je upgrade firmwaru, pokud je to možné, nebo vrácení zpět na dřívější verzi firmwaru, ve kterém se baterie rychle nevybíjela.

Nyní pojďme mluvit o tom, jak prodloužit výdrž baterie smartphonu nebo tabletu.

Odpojení komunikace

Všechno je zde jednoduché - pokud nepoužíváte mapy, internet a neposloucháte hudbu pomocí funkce Bluetooth, musíte odpojit všechny tyto komunikační prostředky, protožedokážou téměř vybít baterii.Zapněte je pouze tehdy, když je opravdu potřebujete.

Zakázat komunikacisnadno pomocí obvyklé opony:

Pokud s clonou něco nefunguje, vypněte komunikační prostředky prostřednictvím nastavení.

Používání režimu „Letadlo“

„Režim Letadlo“ umožňuje deaktivovat všechny funkce, které jsou nějak propojeny s mobilní sítí anejen - veškerá možná komunikace je odpojena.

„Letový režim“ by měl být použit, pokud jste v letadle nebo metru nebo pokud nechcete od nikoho přijímat hovory.

Použití režimu „Pouze 2G síť“

Tento režim se doporučuje, pokud k zařízení přistupujete přes Wi-Fi.

Tento režim najdete v části Mobilní sítě vašeho zařízení nebo pod závěrkou.

Nastavení jasu

Čím vyšší je jas obrazovky, tím rychleji se vybíjí baterie - téměř o něm nikdo neví.Pokud je to možné, používejte režim jasu, aby vaše oči byly pohodlné a baterie se okamžitě nevybíjela.

Pokud jde o automatické nastavení jasu, je to také velmi užitečná funkce, a to i pro úsporu energie, ale vždy to nefunguje správně, tj. Někdy je příliš vysoká, což zaseovlivňuje vybití baterie.

Snížení latence displeje

Toto je tzv. Režim spánku, když se displej vypne, když je v klidovém stavu.Čím menší číslo, tím lepší, ale neztrácíte pohodlí, takže 30 sekundbude stačit.

Vypnutí vibrací

Vibrace mohou velmi vážně ovlivnit vybití baterie, takže je lepší tento režim úplně vypnout.

Přestože u některých režimů je možné vibrace ponechat, je-li to nutné.

Zakázání automatické aktualizace aplikace

Google Play Store má možnost deaktivovat automatické aktualizace aplikací, které mohou při připojení k síti vybít baterii.

Používání tmavých tapet

Tato metoda je vhodná pouze pro obrazovky AMOLED, protože jsou zvýrazněny pouze jasné pixely.Pokud tedy umístíte tmavou tapetu, sníží se vybití baterie.

*****

Své připomínky k článku můžete položit pomocí komentářů.