Tablet nebo e-kniha: což je lepší?

Před časem došlo v elektronických knihách k rozmachu.Není divu: v malém zařízení může být velikost o něco více než chytrý telefon stovka knih najednou!Navíc je samotné zařízení umístěno v kabelce a někdy dokonce i ve vaší kapse.S příchodem tablet však poptávka po elektronických knihách začala klesat.Jsou tablety mnohem lepší?Není to tak jednoduché.

Jaká je nejlepší elektronická kniha?

Téměř všechny moderní elektronické knihy podporují nejpopulárnější formáty, takže není problém s nákupem knih v elektronické podobě.To znamená, že jsem soubor koupil, přenesl do zařízení a přečetl knihu pro vaše potěšení.

Je nesmírně důležité poznamenat si obrazovku elektronické knihy.Zpravidla se používá speciální elektronická technologie inkoustu.Sečteno a podtrženo, text na obrazovce je velmi podobný textu v reálné knize, zatímco blikání prostě chybí, takže vaše oči nejsou při čtení unavené.A aby nedocházelo k odleskům na slunci, obrazovka je pokryta matným povrchem.Je pravda, že pro čtení v noci budete potřebovat podsvícení - je podporováno také většinou zařízení.

Elektronické knihy jsou obvykle menší než tablety, nemluvě o hmotnosti, přičemž rozdíl může být dvakrát nebo třikrát ve prospěch elektronických knih.Je to především kvůli úhlopříčce obrazovky: pokud má malý tablet úhlopříčku obrazovky 7 palců, mohou mít elektronické knihy 6palcovou obrazovku, což je dostačující pro pohodlné čtení.

Přes menší rozměry, časŽivotnost baterie elektronické knihy vás může velmi překvapit.Je zpravidla navrženo tak, aby četlo několik daleko od nejmenších děl, to znamená, že knihu můžete používat týdny nebo dokonce měsíce, dokud se nevybije baterie!To není překvapivé, protože neexistuje žádná barevná obrazovka, která rychle vybíjí baterii, a dokonce i ke spotřebě energie skutečně dochází pouze při otáčení stránek.

Elektronické knihy jsou často levnější než tablety, ale ne vždy.Takže například nenáročné tablety měly stejné náklady jako elektronické knihy, a někdy jsou dokonce levnější.

Jaký je nejlepší tablet?

Hlavním rysem tabletu je nejširší funkčnost.Není to jen zařízení, na kterém můžete číst knihy.Ne, jedná se o malý počítač, pomocí kterého můžete surfovat po internetu, sledovat filmy, poslouchat hudbu, hrát hry a samozřejmě číst knihy.To je jeden z hlavních důvodů, proč uživatelé dávají přednost tabletům.

Pravda, pokud jde o čtení, není tak pohodlné číst knihy na tabletech kvůli zvláštnostem obrazovek a oči se mohou rychle unavit - to je třeba vzít v úvahu.

Tablety mají funkci podpory Wi-Fi, často 3G, GPS atd.V elektronických knihách nic z toho nenajdete, i když existují výjimky.Avšak surfování po internetu na černé a bílé obrazovce elektronické knihy, mírně řečeno, není příliš pohodlné.

Tablety podporují tunu všech druhů softwaru.Pokud e-kniha nepodporujenějaký formát pro čtení souboru, do tabletu si můžete stáhnout aplikaci, která tento formát podporuje.

Obrazovky v tabletách jsou často větší.Pro některé uživatele je to významné plus.

Tablety mají fotoaparát, který vám v případě potřeby umožní pořídit snímek.

Co si vybrat - tablet nebo e-kniha?

Volba závisí pouze na tom, jaké cíle sledujete.Pokud tedy plánujete číst knihy a nedělat se zařízením nic jiného, ​​měli byste si samozřejmě koupit elektronickou knihu.

Pokud potřebujete digitální „kombajn“, který budete používat ke sledování filmů, čtení knih, surfování po internetu atd., Měli byste si koupit tablet.