T9: co je to na telefonu?

Mnoho lidí slyšelo o slovu sestávajícím pouze ze dvou písmen, která můžete vidět v názvu tohoto článku, a zdá se, že získal nejoblíbenější v nula letech.Proč?Nyní vy sami pochopíte z našeho vysvětlení.

T9 je prediktivní typovací systém určený speciálně pro mobilní telefony.První telefon, který dostal T9, byl Sagem MC 850, který vstoupil na trh v roce 1999.A o několik let později většina telefonů s tlačítky získala podporu pro systém T9.

T9 je zkratka pro Text na 9 klávesách, tj. Sada používající 9 kláves.Sečteno podtrženo: když uživatel napíše slovo, systém se pokusí předpovídat slovo, které píše.Tento typ sady slov významně snižuje počet úhozů.Samotná písmena se odrážejí na klávesách:

A nyní nejzajímavější: pokud se T9 používá na tlačítkových telefonech, proč je toto slovo často zmiňováno v souvislosti s chytrými telefony?Odpověď je zřejmá: mnozí jsou tak zvyklí na slovo T9, že se také nazývají rady, které klávesnice dává při zadávání textu.Chytré telefony mají také systém automatické opravy.

Pokud jsou z nějakého důvodu tyto systémy ve vašem smartphonu deaktivovány, ukážeme, jak je zapnout.Příklad je založen na populární klávesnici Gboard.

Otevřete „Nastavení“.

Další - „Pokročilá nastavení“.

Zde je „Jazyk a vstup“.

Použijte hledání klávesou „jazyk“ (bez uvozovek).

Vyberte aktuální klávesnici.

Dále - „Oprava textu“.

Pomocí přepínače zapněte řádek řádku.

Můžete také povolit automatickou opravu textu.

Obecně existuje mnoho nastavení klávesnice, můžete změnit spoustu věcí pro sebe.