Samsung Pay v Rusku: co to je?

Na konci září 2016 se tedy ukázalo, že společnost Samsung oficiálně spustila v Rusku službu Apple Pay, která měla být uvolněna v roce 2015, ale za určitých okolností k tomu nedošlo.Nyní se situace změnila.

Co je to Samsung Pay?Jedná se o systém, pomocí kterého můžete za své nákupy platit bezkontaktním způsobem.Například přijdete do obchodu, nakupujete produkty, jdete do pokladny a platíte za nákupy kartou.Pokud jste dříve museli kartu získat, vložte ji do čtečky a potvrďte nákup pomocí kódu PIN. Díky Samsung Pay stačí vytáhnout smartphone z kapsy, položit prst na snímač otisků prstů a přivést ho na platební terminál, který podporuje bezdrátové platby.Všechno, platba je hotová.

Je to vhodné?Docela.Jak to ale probíhá?

Jak funguje Samsung Pay?

Nejprve ze smartphonu spustíte aplikace Samsung Pay, poté budete muset na kartu zadat data.Stačí vyfotit.Dále přijměte dohodu se společností Samsung a bankou.

Nyní musíte získat potvrzení o registraci ve službě od banky, lze to provést pomocí SMS zprávy přijaté od banky, jejíž kód je vložen do zvláštního pole.Nakonec musíte vložit elektronický podpis přímo na obrazovku - prstem nebo stylusem.Je potřebná, abyste ji v případě potřeby mohli ukázat pokladní.

Když je přidána karta, můžete ji použít k nákupu.Protože můžete okamžitě vyrazitněkolik karet, pak si před nákupem můžete vybrat, kterou chcete použít.

Chcete-li aktivovat platební režim, musíte přenést prst do snímače otisků prstů nebo zadat tajný kód.První metoda je nejjednodušší a nejpohodlnější.Zajímavé je, že na obrazovce uvidíte obrázek o tom, jak a kde přivést smartphone, aby platba prošla.

V závislosti na kartě vás může terminál požádat o zadání kódu PIN, pokud částka platby přesáhne určitou částku, kterou lze provést bez zadání kódu PIN.Toto je standardní praxe.

Apple má podobný platební systém nazvaný Apple Pay.

Která zařízení podporují Samsung Pay?

Nejprve je třeba poznamenat, že ne všechna zařízení podporují Samsung Pay.Čidlo otisků prstů je vyžadováno, aby systém fungoval, a ne všechny řady výrobků Samsung jej zatím mají.V době psaní pracují s Samsung Pay následující zařízení:

  • Samsung Galaxy S7
  • Samsung Galaxy S7 Edge
  • ) Samsung Galaxy A5 (2016)
  • Samsung Galaxy A7 (2016)
  • Samsung Galaxy Note 5
  • Samsung Galaxy S6 Edge +

V budoucnu se seznam rozšíří v důsledku vydání nových modelů se skenerem otisků prstů od společnosti Samsung.

Jak se provádí ochrana?

Samsung Pay používá tokenizaci Samsung Knox a zabezpečené prostředí k ochraně informací o platbě, kromě toho, že můžete chránit nákupy plateb pomocí snímače otisků prstů.Tokenizace je metoda ochrany karty, ve které je číslo kartynahrazen virtuálním, nazývá se token.

Smartphone má tzv. Trust Zone - místo, ke kterému nemá přístup zvenčí a který nelze připojit přes internet.Zde je uložen kryptogram, který chrání každou transakci na Samsung Pay.

Je důležité poznamenat, že společnost nezískává přístup k bankovnímu účtu uživatele.

Funguje Samsung Pay se všemi bankami?

Ne, na oficiálních stránkách však mezi partnery patří například Alfa-Bank, VTB24, MTS Bank, Raiffeisen BANK, Russian Standard.Také v blízké budoucnosti Sberbank začne spolupracovat se společností, o níž se již informace v síti objevily.

Pokud používáte bankovní kartu, která nepracuje s Samsung Pay, nemůžete ji jednoduše připojit k systému.