Samsung KNOX: co to je?

Uživatelé chytrých telefonů a tabletů od společnosti Samsung mohou často vidět neobvyklou zkratku KNOX.To je běžné zejména na fórech v sekci firmwaru pro smartphony.Co tato zkratka znamená?

Co je KNOX?

KNOX společnosti Samsung je jedinečné řešení, které vám umožňuje zvýšit zabezpečení na úrovni hardwaru i na úrovni aplikací.KNOX vám umožňuje implementovat druh kontejneru, který zase vytváří samostatné prostředí pro práci, ukládání dat a schválené aplikace.Pointa je, že data, která jsou uvnitř tohoto úložiště, jsou spolehlivě chráněna před pokusy o hackerství, před phishingem, malwarem atd.Navíc lze počítat s bezpečností i v případě ztráty zařízení.

Poprvé byl KNOX vyhlášen v roce 2013 a začal se instalovat na zařízení počínaje modelem S3.Protože je KNOX přítomen v obchodě Google Play, teoreticky to naznačuje, že může být nainstalován na dřívějších zařízeních korejské společnosti.

Jak KNOX funguje?

KNOX, jak jsme již zjistili, vám umožňuje vytvořit kontejner v aktuálním operačním systému Android.Ve skutečnosti je vytvořen druhý proprietární operační systém, který má svou vlastní domovskou obrazovku, widgety a dokonce i svůj vlastní instalační systém aplikací.Všechna data nainstalovaná uvnitř kontejneru nejsou nijak spojena s jinými aplikacemi nebo soubory, které jsou uloženy mimo kontejner.Navíc v některých případech může uživatel poskytnout přístupchráněné aplikacemi pro čtení dat mimo kontejner, například pokud potřebujete adresář.

Všechny soubory uvnitř kontejneru jsou šifrovány pomocí standardu Advanced Encryption Standard (AES) s 256bitovým klíčem a navíc systém umožňuje konfiguraci pro použití VPN každou aplikací.

Kromě toho byly do KNOX zabudovány tři funkce:

  • Secure boot
  • TIMA (měření integrity založené na TrustZone)Architektura)
  • Zvyšování celkové úrovně ochrany pro Android

Tyto systémy obecně zajišťují zachování bezpečnosti dat.S hrozbou některých změn může systém dokonce vypnout zařízení - z bezpečnostních důvodů.

Zkrátka, pokud potřebujete zvýšit zabezpečení pro ukládání dat, KNOX může být pro vás skvělým řešením.