Samsung Galaxy S7 nebo iPhone 6S: který je lepší koupit?

Ve velmi blízké budoucnosti představí Apple novou generaci smartphonu iPhone 7, ale mezitím bude hrát vlajkovou loď model 6s.Společnost Samsung nedávno představila svou novou vlajkovou loď Samsung Galaxy S7.Tyto modely jsou přímými konkurenty, a proto se uživatelé často ptají, co si vybrat.Budeme mluvit o tom, jak se vlajkové lodě liší a jak jsou podobné.

Konstrukce a rozměry

Konstrukce chytrých telefonů je úplně jiná.Pokud Samsung používá kov a sklo, pak je iPhone pouze kovový.Přestože není možné nazvat použití skla ideální volbou, protože na něm zůstávají otisky prstů.Galaxy S7 je však velmi krásná a stylová.Lze to říci o 6S?Dojem kazí podivný vyboulený okraj fotoaparátu a tyto pruhy na zádech.V zařízení iPhone 7 se však tyto neobvyklé konstrukční prvky změní.Zbytek je parita.Jak se říká, chuť a barva ...

Před modelem, i když nejsou velmi podobné, jsou vyráběny ve stejném stylu - sklo s tlačítkem Home.Pokud je iPhone kulatý, pak je Galaxie obdélníkový.Je zajímavé, že Samsung má stejné jméno pod reproduktorem v horní části pouzdra, iPhone nic podobného nemá.Barvy pouzdra jsou různé.

Galaxy S7 je samozřejmě větší, protože používá na iPhonu obrazovku 5.1 palce oproti obrazovce 4,7 palce.Rozdíl je malý - 2 mm široký a 4 mm vysoký.Současně je iPhone o něco tenčí - 7,1 mm oproti 7,9 mm.

Displej

Displeje jsou skvělé na obou zařízeních, i když iPhone má hustotu pixelů pouze 326 ppi, zatímco Samsung má 576 ppi.Znamená to 6SBudou pixely viditelné?No, pokud se jen pečlivě díváte, pak je něco vidět ... Ve skutečném životě neuvidíte žádné pixely.

Samsung používá obrazovku SuperAMOLED, její barvy jsou jasnější, na iPhone nejsou tak jasné, ale řekněme, blíže k „živým“ odstínům.

iPhone je vybaven technologií 3D Touch.Jedná se o technologii, která umožňuje rozpoznat sílu stisknutí obrazovky a díky tomu otevírá různá nastavení pro konkrétní aplikaci.Zdá se, že tato technologie měla vyvolat pocit, ale ve skutečnosti nebyla zaznamenána masová chválu.Jen nový čip od společnosti Apple, který zatím téměř nikdo nemá.

A samozřejmě, úhlopříčka obrazovky.Výše jsme napsali, že pro Samsung je to 5,1 palce, pro iPhone 4,7 palce.Který je lepší?Je na vás, abyste se rozhodli: někdo má rád menší obrazovku, někdo jiný má větší obrazovku.

Software

Společnost Samsung používá Android 6.0 s vlastním rozhraním TouchWiz.Apple - iOS 9. Který z těchto firmwarů je lepší, můžete argumentovat ad nekonečno a my to neuděláme.Každý z těchto firmwarů má své vlastní fanoušky, takže nemá smysl argumentovat.Budeme jen říkat, že oba firmware jsou dobré svým vlastním způsobem a pracují velmi rychle.

Železo a výkon

Galaxy S7 je výkonnější.Používá 4 GB RAM a procesor Samsung Exynos 8890, zatímco iPhone 6S používá 2 GB RAM a procesor Apple A9.Ale při pohledu na suchá čísla nedává smysl, protože rychlost práce je podle různých testů iPhone o něco rychlejší.To je možné díky optimalizaci, kteráprovádí odborníci společnosti Apple.Ale rozdíl je malý, to znamená, že Galaxy S7 funguje také velmi rychle, jeho systém vám nezpůsobí žádné stížnosti.

Rovněž stojí za zmínku, že v obou zařízeních nebudou problémy se spouštěním aplikací, všechna by měla pracovat s maximálním nastavením.

Kamera

Četné testy a recenze na síti dokazují, že kamera Samsung je určitě lepší, a mnozí ji dokonce nazývají nejlepším fotoaparátem na trhu smartphonů.Je zde nainstalován snímač Sony IMX260, rozlišení je 12 MP, velikost pixelu je 1,4 mikronu a clona objektivu se zvýšila na f /1,7.A u Samsungu fotoaparát vyčnívá z pouzdra pouze 0,46 mm - velmi dobrý výsledek.

iPhone má samozřejmě také velmi dobrý fotoaparát, s tím se nemůžete hádat, ale Galaxy S7 je stále lepší.

Baterie

Samsung má kapacitu baterie 3000 mAh, iPhone - 1715 mAh.Je rozdíl zřejmý?Pokud si myslíte, že recenze různých uživatelů, pak iPhone opravdu "žije" méně s podobnými scénáři, ale ne moc.Může to být způsobeno tím, že Samsung používá obrazovku s rozlišením QHD.Obě zařízení by však měla být pro denní světlo více než dost.

Cena

Náklady na iPhone 6S 16Gb jsou v době psaní přibližně 41 tisíc rublů.Samsung Galaxy S7 32Gb stojí asi 37 tisíc rublů.Rozdíl je malý, ale nezapomeňte, že Samsung je modernější a mnohem lepší a dokonce levnější.Ale to je jen náš názor.Co si vybrat, je na vás.