ROM ve smartphonu - co to je?

Před nějakou dobou naše stránka hovořila o tom, co je RAM ve smartphonu nebo telefonu.Připomeňme, že se jedná o paměť RAM zařízení.A co je ROM?Pojďme hledat odpověď.

ROM (zkratka pro „paměť pouze pro čtení“ a anglická ROM - pouze pro čtení) je typ paměti, který umožňuje ukládat informační data na zařízení a programy v něm nainstalované.ROM ukládá nejen programy, ale také další soubory, včetně například zvukových souborů.

ROM je jednoduše fyzická paměť dostupná na vašem zařízení.Při nákupu zařízení můžete zjistit jeho objem.Obvykle se jedná o 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB atd.V souladu s tím čím větší je objem ROM, tím lepší pro uživatele, i když 8 GB nebo 16 GB je dost pro mnohé.

Ve většině případů lze snadno rozšířit objem ROM pomocí paměťových karet, které se prodávají v jakémkoli obchodě.Hlavní věc je, že smartphone nebo tablet má podporu pro paměťové karty, protože v poslední době se stal trend opouštění paměťových karet vůbec populární.

Odborníci doporučují zpočátku nákup zařízení s velkým množstvím paměti než v budoucnu používání paměťových karet.Důvodem je skutečnost, že ROM pracuje mnohem rychleji než paměťové karty.

Mimochodem, pokud jde o kapacitu paměti ROM, nezapomeňte, že jeho skutečná kapacita bude menší než deklarovaná.Proč?Protože část paměti je konzumována nainstalovaným operačním systémem.Například z 16 GB může mít uživatel přístup k o něco méně - v závislosti na 12 až 14 GBz verze nainstalovaného softwaru.