Režim Samsung Odin: co je to?

Stejně jako jiná zařízení Android podporují smartphony Samsung tzv. Režim obnovy, pomocí kterého můžete zařízení také flashovat, provádět stírání nebo dokončit reset ].Zařízení Samsung však mají další tzv. Režim Odin (nebo režim stahování).Umožňuje vám flash zařízení pomocí softwaru třetích stran, který musí být nainstalován v počítači.Ve skutečnosti Odin Mode nahrazuje Fasboot Mode nebo Bootloader - režimy, které lze nalézt na jiných smartphonech.

Zde je okno režimu:

Pomocí režimu Odin můžete upgradovat svůj smartphone nebo tablet nejen na oficiální firmware výrobce, ale také na vlastní, pokud existujeexistuje pro váš gadget.Stačí použít program Odin, který je nainstalován v počítači.

Jak vstoupit do režimu Odin?

  • Zařízení zcela vypněte.Pokud je to možné, můžete dokonce vyjmout baterii na několik sekund.
  • Stiskněte současně tlačítko pro snížení hlasitosti, tlačítko HOME a POWER.Zařízení se spustí a zeptá se, zda je vhodné zapnout režim Odin?
  • Chcete-li pokračovat, stiskněte klávesu pro zvýšení hlasitosti.
  • Zařízení můžete začít blikat.

Jak ukončit režim Odin?

Před stažením režimu Odin se vás systém zeptá, zda je zařízení připraveno k záblesku pomocí tohoto režimu nebo ne.Stisknete-li klávesu pro zvýšení zvuku, přejdete do režimu Odin, pokud stisknete tlačítko pro snížení zvuku, zařízeníse restartuje v normálním režimu.

Pokud jste již vstoupili do režimu Odin, podržte tlačítko POWER po dobu 10–20 sekund, aby se ukončilo, zařízení by se mělo vypnout nebo restartovat v normálním režimu.To samozřejmě nelze provést během firmwaru, protože takový postup může poškodit váš smartphone nebo tablet.