QR code: k čemu to je a k čemu je?

Pokud máte smartphone, možná jste slyšeli o QR kódech.Například někdo může navrhnout, abyste prohledali tento druh kódu.Ale mnoho uživatelů ani neví, o čem mluví - je jasné, že nějaký kód a co to je, zkuste uhádnout.

Co je to?

QR kód (QR kód nebo kód rychlé reakce) je typ matice nebo dvourozměrného čárového kódu, který byl původně vytvořen pro japonský automobilový průmysl.Je to optická značka, ve které se shromažďují informace o objektu, ke kterému je připojen.

Co je to za informace?Nejvíce odlišné.Například zpráva nebo adresa webové stránky může být zašifrována do QR kódu.V některých domech se zajímavou historií najdete QR kódy, ve kterých je šifrován odkaz na historii na internetu tohoto konkrétního domu - je to velmi výhodné, protože nemusíte v prohlížeči zadávat adresu webu a stránky, stačí kód prohledat (to se provádí téměř okamžitě).

Najdete dokonce různé miniaturní publikace, které jsou zcela složeny z QR kódů!A dnes, za použití QR kódů, můžete platit za zboží v obchodě - v případě, že chytrý telefon uživatele nemá modul NFC pro bezkontaktní platbu.

A teď vlastně, jak vypadá QR kód:

V našem příkladu je v něm zašifrován odkaz na web vyhledávače Google.

Je zajímavé, že QR kódy nemusí být jednoduché, ale s přidáním prvků nebo dokonce vícebarevné.Sledujte QR kód na Wikipedii:

A to je podobný QR kód, který vede na web Google, zatímco jeho prvky mají různé barvy (to mohou udělat někteří generátoři QR kódu).

Mohu si sám vytvořit QR kód?

Je to možné a není na tom nic složitého.Do vyhledávače zadejte dotaz „Generátor kódu qr“ (bez uvozovek) a uvidíte obrovský seznam služeb, které vám umožní generovat kódy zdarma.

To lze také provést pomocí aplikace.Spusťte trh Play.

Napište stejnou žádost.

A vyberte si tu správnou aplikaci podle svého vkusu.

O skenování QR kódů

K tomuto tématu máme samostatný článek, takže se krátce podívámeo hlavních bodech.

Ke skenování QR kódů potřebujete speciální aplikaci, ale často je již zabudována do aplikace Camera.Ano, tento druh kódů se čte pomocí kamery.Aplikaci lze také integrovat do firmwaru jako samostatnou.Například v dřívějších verzích EMUI jej můžete spustit stisknutím tlačítka Napájení, aby se zařízení probudilo z režimu spánku a poté přejetím prstem od dolní části okna nahoru - zobrazí se seznam aplikací, mezi nimiž je skener.

Chcete-li naskenovat QR kód, umístěte jej do rámečku, který se objeví na displeji.

Pokud je vše hotové správně, uvidíte výsledek skenování.Máme odkaz na web.

Zde ji můžete otevřít.V některých aplikacích se odkaz otevře automaticky.

A coco dělat, pokud není vestavěný skener?Služba Play Market pomůže - v obchodě s aplikacemi je více než dostatek skenerů a většina z nich je zdarma.

​​

Na Play Market napište dotaz „skener kódu qr“ (bez uvozovek).

Dále vyberte aplikaci podle svého vkusu.

Který z nich závisí na vaší chuti.Všechny aplikace pracují v jednom scénáři, kromě toho, že některé mají další funkce.