Proč Xiaomi nevidí počítač přes USB a co dělat?

Představte si na okamžik, že jste právě zakoupený smartphone Xiaomi připojili k počítači nebo notebooku, aby například přenášely některé soubory.A jste překvapeni, když zjistíte, že vaše zařízení smartphone nevidí.Proč?Co dělatTento problém se zpravidla řeší velmi jednoduše.

V nejnovější verzi systému Android se používá ochrana dat: Dokud to nepovolíte, jiná zařízení, ať už počítač nebo notebook, nebudou moci vidět systém souborů.Musíte tedy poskytnout povolení.

Připojte smartphone k počítači nebo notebooku pomocí kabelu k portu USB.Odemkněte obrazovku smartphonu.Dále uvidíte odpovídající zprávu o připojení s výběrem akce.Pokud k tomu nedojde, jednoduše přejeďte prstem z horního okraje obrazovky dolů a zobrazte nabídku rychlého přístupu - takto:

Klikněte na „USB nabíjení“.A pokud chcete přistupovat ke všem systémům souborů, vyberte „Přenos souborů“ nebo „Přenos fotografií (PTP)“, pokud chcete přenést pouze obrázky.Používáme první možnost.

Poskytujeme tedy přístup k systému souborů PC nebo notebooku.Otevřete složku Tento počítač a podívejte se na své zařízení.Otevři to.

Dále uvidíte interní paměť a, pokud je k dispozici jednotka flash, paměťovou kartu.Máme pouze vnitřní paměť.

Systém souborů je před vámi.Pokud to náhle potřebujete, jsou fotografie umístěny ve složce DCIM - Camera.

Pokud zařízení nedáte přístup k souborovému systému smartphonu, ve složceposlední nic neuvidíte.

Instalace ovladačů

Pokud vám výše uvedený případ nevyhovuje, možná nemáte potřebné ovladače, i když je to nepravděpodobné.Lze je snadno najít v síti, jednoduše pomocí googling správného modelu smartphonu.

Zkontrolujte kabel USB

Někdy je problém v kabelu - nepřenáší signál.Zkontrolujte, zda je někde řez nebo zda není roztřepený.

Povolení ladění USB

Je nepravděpodobné, ale tato možnost může také pomoci - povolit ladění USB.To se provádí prostřednictvím vývojářského režimu, který musí být nejprve povolen.Pokud je zahrnut, přejděte na poslední část článku.

Otevřete „Nastavení“ a poté „Moje zařízení“.

Vyberte „Všechna nastavení“.

7krát klikněte na řádek „Verze MIUI“, dokud se nezobrazí zpráva o aktivaci režimu pro vývojáře.

Vraťte se zpět do hlavní nabídky nastavení a vyberte „Pokročilá nastavení“.

Klikněte na „Pro vývojáře“.

Zapněte ladění USB.

Zkontrolujte, zda váš počítač Xiaomi vidí váš počítač nebo notebook.