Proč telefon nevidí paměťovou kartu a co dělat?

Většina moderních chytrých telefonů je vybavena slotem pro paměťové karty - a jako by výrobci nechtěli opustit, kupující podporují paměťové karty.Správně: jedná se o jednoduchý a pohodlný způsob, jak rozšířit množství vnitřní paměti.Ale pouze v některých případech smartphone odmítne vidět paměťovou kartu.Proč se to děje a co dělat?

Restartujte smartphone

Jedním z prvních kroků je tradičně restartování zařízení, protože pokud dojde k selhání softwaru, restartování ve většině případů pomůže jej opravit.

Stiskněte vypínač a přidržte jej po dobu asi 1–2 sekund.

Na obrazovce se objeví malé menu, ve kterém musíte vybrat „Restartovat“.

A pak počkejte, až se systém restartuje, a zkontrolujte, zda paměťová karta funguje.

Vyjměte zásobník paměťové karty a vložte jej zpět.

Další možností je vyjmout zásobník paměťové karty (a SIM kartu) a zasunout jej zpět.

Vezměte smartphone a speciální klíč pro zásobník (vhodný je také běžný sponka na papír).Opatrně zatlačte klíč do speciálního vybrání v zásobníku.

Pokud je vše hotové správně, stisknutím zásobníku se trochu otevře.

Dále je třeba prstem páčit a odstranit.

Je možné, že paměťová karta není na svém místě úplně v pořádku.Kromě toho je třeba zkontrolovat poškození paměťové karty.A pokud žádné nejsou, jen pro případ, měli byste vyčistit kontaktyguma - pouze pečlivě, aby nedošlo k jejich poškození.

Poté znovu vložte zásobník s paměťovou kartou.

Formátování paměťové karty

Mnoho paměťových karet je formátováno v systému souborů exFAT.Bohužel, ne všechny chytré telefony vidí paměťovou kartu v tomto „formátu“, takže ji musíte naformátovat v systému souborů FAT32.Pak vám pomůže počítač nebo notebook.A kromě toho budete potřebovat čtečku karet, pokud zde není vestavěná, například toto:

Co dál?Vložte paměťovou kartu do čtečky karet, připojte čtečku karet k počítači nebo notebooku, otevřete Tento počítač.Vidíte paměťovou kartu, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a v nabídce vyberte možnost „Format“.

Vyberte systém souborů FAT32, klikněte na „Start“.Pokud jsou na paměťové kartě důležitá data, přeneste je na jinou jednotku - při formátování budou všechna data z jednotky USB Flash vymazána.

Paměťová karta bude naformátována.Poté jej vložte do slotu na smartphonu a zkontrolujte.

Existuje další možnost formátování, ale může fungovat, pokud máte jiné mobilní zařízení, které vidí paměťovou kartu - například jiný smartphone.V takovém případě přejděte na „Nastavení“ (v příkladu smartphone Samsung Galaxy).

Další - „Údržba zařízení“.

Zde je „paměť“.

Klepněte na tři body a poté - „Nastavení paměti“.

Vyberte paměťovou kartu.

A nyní - položka „Formát“.Samozřejmě, že všichnidata z paměťové karty budou vymazána.

Po zformátování vložte paměťovou kartu zpět do slotu ve smartphonu a zkontrolujte činnost.

Paměťová karta nefunguje fyzicky

Kontroluje se takto: vložte ji do jiného smartphonu a současně do čtečky karet.A pokud není paměťová karta nikde detekována, s největší pravděpodobností nařídila dlouhou životnost.Řešením je nákup nové paměťové karty.

Slot pro paměťovou kartu je přerušený

Pokud smartphone nevidí žádné paměťové karty, může být problém ve slotu - může to býtpoškozené nebo jednoduše mimo provoz.

Nekompatibilita paměťové karty s telefonem

Nezapomeňte se podívat na maximální množství paměťové karty, které váš systém smartphonu podporuje (obvykle je uvedeno vcharakteristiky).A nebuďte překvapeni, že 128 GB flash disk nepodporuje smartphone, který nepodporuje více než 64 GB paměti třetích stran.