Proč se můj telefon nenabíjí přes USB z mého počítače?Co dělat

Ve skutečnosti je podobný problém velmi vzácný.Jakmile připojíte svůj chytrý telefon /telefon k portu USB počítače nebo notebooku, začne se automaticky nabíjet.To je, řekněme, normou.I když připojíte zařízení k USB portu televizoru, smartphone se začne nabíjet stejným způsobem.Ano, ne tak rychle jako ze sítě, ale bude účtována.Někteří uživatelé si však stěžují, že když je zařízení připojeno, ani se nezačne nabíjet.Co se děje?

Pokud bychom hovořili o tabletech, bylo by mnohem jednodušší odpovědět na položenou otázku: je to tím, že některé modely tabletů původně neznamenají nabíjení z USB.Důvod je jednoduchý: utrácí více energie, než získají z USB portu počítače nebo notebooku.To platí pro velké tablety, s mnohem menšími smartphony taková omezení neexistují, a proto musíme hledat důvod.

Restartování zařízení

Toto je první věc, kterou byste měli udělat s tímto druhem problému.Pokud došlo k selhání softwaru smartphonu, je to ve většině případů restartování, které vám umožní vypořádat se s ním.

Restartujte gadget, znovu jej připojte k portu USB a zkontrolujte, zda se nabíjení začalo.

Kontrola kabelu

Zdá se, že co by se mohlo stát s kabelem USB?Vypadá to jako nový ... Ano, nejčastěji USB kabel opravdu vypadá jako nový nebo je alespoň ve výborném stavu, ale to neznamená, že funguje normálně.Stačí to jen jednou zmáčknoutnapříklad s nohou židle, takže přestane fungovat.

Mimochodem je to snadné zkontrolovat.Připojte kabel USB k telefonu k síťovému poplatku a zkontrolujte, zda se zařízení nabíjí.Pokud ano, rozhodně to není kabel.

Mimochodem, i když kabel funguje, ale máte jiný, zkuste jej použít.

Vymazání kontaktů konektoru microUSB

Věnujte pozornost portu microUSB na samotném smartphonu.Možná se v něm hromadí prach a kontakty je třeba vyčistit - problém je v nich.

Dobře je lepší vyčistit kontakty gumou, ale do takové malé díry se nedají snadno natrhnout, takže můžete použít denticule nebo zápas s vatovou vlnou.A buďte velmi opatrní - jeden nepříjemný pohyb a port microUSB budou deaktivovány.V tomto případě nebude telefon vůbec fungovat.

Používání jiných portů USB

Pokud existuje, použijte jiný port USB.Je možné, že aktuální port USB není napájen nebo není dostatek proudu nebo zcela selhal.

Při nabíjení není dostatek proudu

Pokud není dostatek proudu, smartphone se nenabíjí z portu USB.Nicméně, stejně jako jiná zařízení.

Proč je nedostatek proudu?Důvody mohou být různé: nedostatek energie v portu USB, který je na předním panelu - běžný problém, musíte použít port, který je na zadní straně systémové jednotky;základní deska s nízkým výkonem;nastavení komponent atd.

microUSB port nefunguje

V tomto případě mluvíme o microUSB portu smartphonu.Pokud selže, zařízení se vůbec nenabíjí a existuje pouze jedna cesta ven - změna součásti.

Co když nic nepomůže?

Nejprve zkuste připojit smartphone k jinému počítači nebo notebooku k portu USB.Pokud se v tomto případě nenabíjí, je jisté, že skutečné zařízení může zjistit sám odborník.