Proč ne SMS na telefonu a co dělat?

Ačkoli se v poslední době objevilo velké množství různých instant messengerů, úplné odmítnutí SMS zpráv není dosud možné.A jsou docela populární.SMS zprávy se však předplatiteli nedostanou vždy.S čím to může být spojeno a co dělat v tomto případě - v našem článku.A mimochodem, s mobilním operátorem, ať už jde o MTS, Beeline, Megafon nebo Tele2, problém zpravidla nesouvisí.

Výměna nefunkční SIM karty

Spíše může samotná karta fungovat, ale ne úplně.Faktem je, že v určitém okamžiku může SIM karta selhat, zejména pokud ji používáte dlouhou dobu.

Sečteno podtrženo je, že můžete provádět příchozí a odchozí hovory, ale SMS zprávy nepřicházejí.V tomto případě se doporučuje vyměnit SIM kartu za novou.Naštěstí je to zdarma a proces trvá několik minut.Hlavní věc je dostat se do nejbližší kanceláře telekomunikačního operátora, aniž byste zapomněli vzít cestovní pas s sebou - pro identifikaci.

Kontrola nastavení telefonu

V nastavení vašeho zařízení se musíte ujistit, že zadaná data jsou správná.Proto je velmi důležité zjistit číslo střediska SMS pro svého operátora.Pokud se v telefonu liší od toho, které vám operátor sdělí, nebo od toho, co jste viděli na webových stránkách operátora, musíte jej nahradit stávajícím.Navíc, i když je číslo správné, stále se doporučuje jej vymazat a znovu zapsat.

Číslo střediska SMS najdete podobnětelekomunikačním operátorem voláním na horkou linku a na oficiálních webových stránkách společnosti. Podrobné pokyny pro změnu čísla střediska SMS.

Vymazáme paměť zařízení

Není tajemstvím, že tlačítkové telefony mají obvykle limit počtu SMS zpráv, které nemusí být nutně příchozí, ale dokonce i odchozí.Pokud je paměť zcela zaplněna, neuvidíte příchozí SMS zprávu.

Co dělat?Samozřejmě je třeba vymazat paměť odstraněním nepotřebných zpráv.Poté by neměly být problémy s doručováním zpráv.

Odstraňujeme aplikace třetích stran

Problém často souvisí s instalací dalších aplikací.Pravděpodobně jste slyšeli o aplikacích, které jsou nezbytné pro příjem /odesílání SMS zpráv?V některých případech může během instalace dojít ke konfliktu se softwarem zabudovaným do smartphonu a zprávy se nepřijdou.

Co dělat?Odstranění takové aplikace by mělo pomoci.

Co je zajímavé: pokud nemáte nainstalovanou takovou aplikaci, ale neobdržíte SMS, problém může vyřešit instalace aplikace třetí strany pro SMS zprávy.Nainstalujte si jednu z populárních aplikací a zjistěte, zda se zprávy začínají doručovat.

Na trhu Play vyhledejte klíč „sms“ (bez uvozovek).

Vyberte si aplikaci podle svých představ.

Odstraňujeme virus

V moderních chytrých telefonech byly viry již dlouho nalezeny.Často se nedávají pryč, takže hned nebudete rozumět, že problém je v škodlivém souboru.Nainstalujte antivir, aktualizujte databáze aprohledat v systému škodlivé soubory.

Díváme se na černou listinu

Téměř všichni smartphony podporují funkci přidávání čísel do černé listiny.V tomto případě z ní nebudou přijímány pouze hovory, ale také SMS zprávy.V telefonu musíte přejít na černou listinu a ujistit se, že v ní není uvedeno číslo.Pokud ho tam vidíte, vymažte číslo z nouzového stavu.

Restartování zařízení

Pokud je problém skrytý při selhání softwaru, může pomoci jednoduchá restartování telefonu.

Stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se na displeji nezobrazí nabídka.

Z nabídky vyberte „Restartovat“.

Resetujeme nastavení

Pokud vše ostatní selže, můžete se v extrémních případech pokusit resetovat nastavení (tzv. Tvrdý reset ).Tato funkce umožňuje vrátit zařízení do původního nastavení, ale všechna data budou vymazána.Proto před provedením resetu musíte uložit všechny potřebné informace.

Tuto metodu byste se měli uchýlit, pouze pokud jste vyzkoušeli všechny ostatní možnosti.