Proč je nutné telefon /smartphone v letadle vypnout?

„Vážení cestující!Žádáme vás, abyste během vzletu odpojili mobilní telefony a smartphony a také nepoužívali jiná elektronická zařízení. “Je to známé?Takovou frázi slyšel každý cestující v letadlové lodi.Mnozí však nevědí, proč je to nutné.Odpověď je docela zajímavá.

Používání rádiových zařízení na palubě letadla bylo před mnoha desetiletími zakázáno a důvod je zcela objektivní - rádiové vlny mohou nepříznivě ovlivnit provoz leteckých zařízení, což je potvrzeno.

Bylo to už dávno, řekněte mi, pro jistotu, pokrok pokročil daleko vpřed.To je částečně pravda, protože inženýři se naučili minimalizovat překážky, které vznikají v důsledku provozu elektronických zařízení na palubě letadla - včetně moderních smartphonů s telefony.Přesto existuje určitá možnost rušení během provozu zařízení, a proto se požaduje, aby byla naléhavě vypnuta, zejména během vzletu a přistání letadla.

Kromě toho se tvrdí, že rádiové rušení dokonce ovlivňuje zvuk z reproduktoru, kterým cestující letadla nebo kapitán komunikují s cestujícími.

Mimochodem, všimněte si, že po vzletu mohou uživatelé používat mobilní zařízení, včetně stejných smartphonů nebo tabletů.Musí však být převedeny do takzvaného letového režimu, který znemožňuje veškerou komunikaci.

Radiové vlny tedy nebudou rušit let.Kromě mobilních zařízení neexistují žádnépovoleno používat některá další zařízení.Které z nich byste měli zkontrolovat u leteckého dopravce.