Proč fotoaparát na mém telefonu /smartphonu Android nefunguje?Co dělat

Moderní chytré telefony se mohou pochlubit dvěma fotoaparáty najednou - zadní (hlavní) a přední.Přední část se používá především pro selfie a videohovory a zadní část se používá pro všechno ostatní.Některé chytré telefony mají kamerové moduly, které mohou kamerám poskytnout šance.Ale bez ohledu na to, jak je modul nainstalován ve smartphonu, může kamera přestat fungovat.Naštěstí je to ve většině případů snadné opravit, ale ne vždy.Pojďme do pořádku.

Porucha v softwaru

V tomto případě to znamená nějakou poruchu, ke které došlo ve firmwaru, v důsledku čehož fotoaparát nemusí fungovat, nebo, řekněme, černou obrazovku.První věc, kterou musí uživatel udělat, je restartování smartphonu - tento nejjednodušší postup pomáhá vyrovnat se s velkým množstvím všech druhů chyb a problémů, ke kterým dochází v mobilních zařízeních.

Neslučitelnost aplikací

Jdeme nahoru.Nezapomeňte, které aplikace jste mohli nedávno nainstalovat.Možná jsou v rozporu s aplikací fotoaparátu.To platí zejména v případech, kdy se rozhodnete použít standardní standardní fotoaparát.

Co dělat?Musíte najít zdroj problému a můžete tak učinit odinstalováním aplikací nainstalovaných po určitou dobu.

Zkontrolujte, zda v zařízení nejsou viry a trojské koně

Bohužel, v operačním systému Android existuje velké množství virů, trojských koní a jiného malwaru.Nejzajímavější je, že v mnoha případech je uživatel na vině za infekce zařízení - stačí nainstalovat aplikaci ze zdroje třetí strany (nikoli ze služby Play Market), který obsahuje škodlivý soubor.

Viry tedy mohou ovlivnit činnost fotoaparátu.V tomto případě se vyplatí používat antivirový program, naštěstí je jejich volba na stejném trhu Play poměrně velká, kromě toho lze většinu těchto aplikací stáhnout zdarma.

Aktualizace firmwaru a instalace nového firmwaru

Pokud aktualizujete verzi firmwaru, po které kamera přestala fungovat, jedná se buď o samotný firmwarenebo že se během aktualizace něco pokazilo.V prvním případě musíte počkat, až výrobce provede aktualizaci softwaru, a v druhém případě znovu nainstalovat firmware, ale sám.

Pokud nainstalujete vlastní firmware, není překvapivé, že kamera nefunguje, protože nejstabilnějším firmwarem jsou zásoby, tj. Od výrobců.Různé porty a vlastní systémy mají často mnoho nevýhod.Zde se musíte vyrovnat nebo vrátit zpět k továrnímu firmwaru.

Vymazání mezipaměti

V tomto případě bude fotoaparát fungovat, ale nemusí ukládat snímky nebo vám nedovolí fotografovat vůbec.V takové situaci se vyplatí vyčistit mezipaměť.Jak to udělat, náš web již řekl, a více než jednou.

Nesprávné nastavení pro ukládání fotografií

Jiná věc může být nesprávné nastavení pro ukládání souborů.Jak víte, na chytrých telefonech si můžete vybrat, kde budoufotografie a videa se ukládají - do paměti zařízení nebo na USB flash disk, pokud existuje.Pokud je tedy v nastavení zadána jednotka USB flash, ale byla odebrána, mohou nastat problémy s ukládáním souborů, i když systém by v tomto případě měl automaticky vybrat dostupnou paměť zařízení pro ukládání obrázků.Fotoaparát obvykle v takových situacích funguje, ale neumožňuje fotografovat.

Resetování nastavení

Pokud je problémem nějaký druh selhání softwaru a jste si jistí, že to můžete udělat, ale nemůžete nic dělat, v případě nouze resetujte nastavení (Tvrdý reset).

Otřete kohoutek fotoaparátu

Pokud při spuštění fotoaparátu vidíte na displeji zvláštní zvuky, nejprve otřete kukátko fotoaparátu - možnáprávě zanikl.U některých modelů smartphonů je kamerový modul schopen projít prachem, v tomto případě kolik objektivů nevymaže, nic nezměníte, pouze výměna modulu pomůže.

Mechanické poškození modulu

Mnohem horší je, pokud jde o mechanické poškození modulu.Stačí vypnout smartphone jednou, abyste deaktivovali modul kamery, a v tomto případě, jak víte, pomůže pouze jeho náhrada.I když je smartphone v záruce, výměna je na náklady majitele - záruční závazky za problémy způsobené mechanickým vystavením se nevztahují.