Při připojení k síti Wi-Fi v systému Android selhalo ověření

Dnes se budeme zabývat jedním problémem, se kterým se uživatelé chytrých telefonů a tabletů často setkávají.A v tomto případě nezáleží na tom, jakou společností je vaše zařízení.Může to být Samsung, LG, Sony, Lenovo atd.Jedná se o chybu ověření při připojení k Wi-Fi.

Jaký je důvod?Důvodem rozhodně není ve výrobní společnosti.K samotné chybě dochází při pokusu o připojení k síti Wi-Fi na smartphonu nebo tabletu.Říká, že jste pravděpodobně nesprávně zadali heslo ze sítě Wi-Fi.Tento problém lze snadno vyřešit, pokud se pokoušíte připojit k Wi-Fi doma.Pokud jde o veřejné sítě, je to úplně jiná věc - v tomto případě je nepravděpodobné, že byste mohli dělat cokoli, pokud nenajdete něčí heslo pro tuto síť Wi-Fi.

Jak vypadá chyba?

Příklad, jak chyba vypadá.

Zapnete Wi-Fi na svém zařízení a připojíte se k síti.K autentizaci dochází.

Nelze se však připojit k síti a zobrazí se zpráva „Chyba ověření“.

Jak se zbavit chyby?

Nejprve restartujte router.Možná je to pravidelná závada.Chcete-li restartovat router, můžete odpojit kabel ze zásuvky na 10 sekund.

Pokud to nepomůže, je třeba zkontrolovat, zda jste heslo nezadali.Chcete-li to provést, zadejte jej znovu při připojení k síti.

Už jste nepomohli?Možná někdo změnil heslo, když jste nebyli doma.Chcete-li to zjistit, musíte jít do nastavení routeru.Chcete-li to provést, vezměte router, otočte jej a podívejte se na nálepku,kde jsou zapsány podrobnosti o připojení: adresa (192.168.0.1, 192.168.1.1), stejně jako přihlašovací jméno a heslo typu admin 1234. Data se samozřejmě mohou lišit.Kromě toho, pokud jste změnili heslo ze směrovače, budete si ho muset pamatovat, jinak se nebudete moci dostat do rozhraní, aniž byste se museli uchylovat k resetování nastavení.

Dále do prohlížeče zadáme adresu (192.168.0.1 nebo 192.168.1.1) a zadáme přihlašovací údaje.

Jakmile jsme v nastavení routeru, hledáme sekci Wi-Fi, kde by se mělo zobrazit heslo.V našem případě je heslo v sekci Wi-Fi, v části Nastavení zabezpečení.Vidíme heslo (zvýrazněno šipkou):

Když je připojeno k síti, zadejte jej do našeho tabletu nebo smartphonu.Pokud všechno fungovalo, skvělé!

Pokud to nepomůže, zkuste nastavit typ šifrovacího klíče WPA /WPA2 v „Network Authentication“.Moderní směrovače navíc podporují různé technologie přenosu dat, včetně 802.11b, 802.11g, 802.11n.Pokud vaše zařízení není navrženo tak, aby podporovalo 802.11n (jedna z nejmodernějších technologií), zkuste nainstalovat 802.11b a připojit se k síti.

Praxe říká, že nejčastěji problém spočívá přesně v hesle.Nyní víte, kde to hledat.

Pokud máte jiné způsoby, jak problém vyřešit, budeme rádi, pokud nám o nich sdělíte komentáře.