Phablet.Co je to?

Pravděpodobně jste slyšeli neobvyklé slovo „phablet“ více než jednou.A prostě nebudete hádat, co to znamená.Ve skutečnosti je to chytrý telefon s úhlopříčkou obrazovky 5,5 palce nebo více.Samotné slovo phablet bylo vytvořeno ze dvou dalších slov: telefon (telefon) a tablet (tablet).

Před několika lety bylo obtížné si představit smartphone o velikosti tablety, ale od té doby teklo hodně vody - taková zařízení dlouho nepřekvapovala.Pamatujete si vtipná videa, kde lidé mluvili pomocí tablet a aplikovali je na uši?7-palcové phablety jsou dnes skutečností.Hlavním rysem phabletu je tedy přesně úhlopříčka obrazovky.

Mimochodem, budete překvapeni, ale donedávna se věřilo, že phablet je chytrý telefon s velikostí obrazovky 5 palců nebo více.Dnes mají zařízení s 5palcovými obrazovkami často v názvu malou předponu.

Jeden ze zakladatelů phabletů lze nazvat Samsung Galaxy Note, ačkoli smartphony s velkými obrazovkami se objevily již dříve.V roce 2011 se objevila první generace Galaxy Note (GT-N7000), což byl jakýsi hybrid mezi chytrým telefonem a tabletem.Velikost obrazovky zařízení byla 5,3 palce.Dalším rysem phablet byl stylus, který je také používán v nejnovější generaci modelu.

I přes svou velkou velikost se Galaxy Note okamžitě stala populární, a následující generace modelu ji ještě více populární.Galaxy Note je jedním z vůdců na trhu s phabletem, což obecně není vůbec překvapivé.

Phablety se staly více než jen spravedlivýmipopulární, získali celosvětový úspěch.Některé společnosti přestaly vyrábět zařízení s úhlopříčkou obrazovky menší než 5 palců a úhlopříčka hlavní obrazovky je obvykle 5,5–5,7 palce nebo více.Jak si to bylo možné představit před několika lety?

Jako odrůda zde uvádíme několik příkladů phablet.

Samozřejmě se jedná o iPhone 6 Plus /6s Plus (5,5 palce)

Samsung Galaxy Note 5 (5,7 palce)

Huawei Mate 8 (6 palců)

Sony Xperia Z5 Premium (5,5 palce)