Nejmenší Android smartphone

Pamatujete si čas, kdy 5palcové smartphony nazývaly piky?Potom byla optimální velikost obrazovky považována za 3 až 3,5 palce.Jak ukazuje praxe, dnes není tak málo uživatelů, kteří mají rádi malé obrazovky.Tato revize je proto zvláště pro ně.Musíme hned říci, že výběr malých chytrých telefonů je malý, zřejmě kvůli ne příliš vysoké poptávce.

Sonim XP6

Přestože je smartphone založen na Androidu, je to tlačítko.Je to však tlačítko, protože se jedná o chráněný smartphone navržený pro práci v nejtěžších podmínkách.Je proto obtížné jej rozbít, ale je pohodlnější stisknout tlačítka, pokud pracujete s rukavicemi.Velikost obrazovky je pouze 2,63 palce a rozlišení je 432 × 320 pixelů.K dispozici je 5 MP kamera, výkonná baterie - při 4800 mAh.Náklady jsou vysoké.

LEXAND Mini (LPH7) Smarty

Pokud mluvíme o jednoduchých zařízeních, která nejsou navržena pro dobytí drsných podmínek, můžeme mluvit o LEXANDMini (LPH7) Smarty.

Toto je jedno z nejkompaktnějších řešení na trhu - úhlopříčka obrazovky je pouze 2,45 palce s rozlišením 432 × 240.Interní paměť je pouze 4 GB, ale je zde slot pro paměťovou kartu.4G samozřejmě chybí, ale existuje podpora 3G, což je také dobré.Fotoaparát je pouze 2 MP.Operační systém je Android.Zřetelné výhody - pěkná cenovka.

Posh Micro X S240

Tvrdí se, že se jedná o možná nejmenší smartphone s Androidem na trhu, jeho úhlopříčka obrazovky je 2,4 palce a hmotnost jepouhých 52 g. Není zbytečné, že se při vykreslování porovnává s běžnou kreditní kartou.Ze zajímavých funkcí můžetepoznámka 4G HSDPA + podpora.

Bohužel, model ještě není na našem trhu uveden.

Torex Mini

Model byl představen před několika lety, ale je na trhu a je v stálé poptávce - zřejmě kvůli jeho nízkým nákladům.Kromě toho je Torex Mini robustním chytrým telefonem Android s pouzdrem odolným proti nárazům.Velikost obrazovky je 2,5 palce.

Z neobvyklých řešení - baterie 900 mAh, což zjevně nestačí ani pro takový smartphone.Přestože výrobce tvrdí, že Torex Mini může vydržet až 4 hodiny hovoru a až 10 dní v pohotovostním režimu.Uděláme slovo.