Na co je tablet?

Jen před několika lety si jen málokdo dokázal představit, že by tablety byly tak populární.Koneckonců, před vydáním iPadu je nikdo nepotřeboval, ačkoli už byli v prodeji.Ale díky Apple se všechno změnilo a dnes je poptávka po tabletech ještě menší než u smartphonů, ale rozdíl je velmi malý.

Pro uživatele, kteří ještě neměli čas koupit tablet, vysvětlíme, proč je vůbec potřeba.Jen si uvědomte, že to vše závisí na potřebách osoby, proto vezmeme v úvahu několik základních aspektů.

Internet

Ano, není tajemstvím, že mnoho uživatelů kupuje tablet na prvním místě, aby měli přístup k internetu.První tablety, které se připojily k síti, používaly výhradně modul Wi-Fi, později se začaly objevovat zařízení se slotem pro SIM karty, které umožňují přístup k síti nejméně stovky kilometrů od města.

Samozřejmě můžete říci, že pomocí smartphonu můžete přistupovat na internet - a budete mít naprostou pravdu.Ale buďme čistí: je pro vás výhodné používat obrazovku malého smartphonu k surfování po síti?Velmi o tom pochybujeme.Nyní si představte 8palcový tablet.Věřte mi, používání internetu je mnohem jednodušší a pohodlnější, zejména pokud jste někde v zemi.

Komunikace

Pokud jde o komunikaci se světem, pokud máte tablet s podporou SIM karet, můžete snadno zavolat přátelům - existuje mnoho aplikací.I když máte pouze Wi-Fipřístup, stále můžete volat svým přátelům - například díky stejnému Skype.

Samozřejmě nebudeme tvrdit, že komunikace s telefonem je mnohem pohodlnější.Uvádíme pouze skutečnost, že v případě tabletu můžete snadno zůstat v kontaktu se svými příbuznými a přáteli.

Čtení knih

Elektronické knihy byly před časem velmi úspěšné.S vydáním tablet však jejich popularita začala klesat, což není překvapivé.Dnes jsou některé elektronické knihy mnohem dražší než tablety, i když je lze použít pouze ke čtení.Ale i přes to je poptávka po elektronických knihách stabilní - nicméně čtení z takového zařízení není příkladem.

Pokud máte tablet, můžete jej snadno použít jako čtečku - existuje mnoho aplikací pro čtení knih, stejně jako obchody pro nákup knih v elektronickém formátu.

Filmy a hudba

Pokud jde o hudbu, zdá se nám, že chytrý telefon je pro mobilní použití lepší, zejména proto, že některé modely používají zvukové čipy.Výsledkem je, že zvuk ve vysoce kvalitních sluchátkách na takovém chytrém telefonu se může hádat s některými elitními mp3 přehrávači.

Je to docela jiná věc, když mluvíme o sledování filmů.Film lze samozřejmě také sledovat na obrazovce smartphonu, ale musíte přiznat, že je mnohem lepší to udělat na stejných 8 palcích než na 5palcové obrazovce.Kromě toho, pokud mluvíme o Androidu, není třeba film překódovat - stačí jej přenést do paměti zařízení nebo doflash disk a běh.

Hry

Pokud jde o herní schopnosti, jsou podobné těm, které vidíme na smartphonu.Rozdíl je opět pouze na obrazovce.Ale!Hráli byste na svém smartphonu Half-Life 2?Stěží.Ale na tabletu a dokonce i pomocí joysticku - proč ne?

Pokud jde o výběr her, je to prostě obrovské, počínaje náhodnými hrami s jednoduchým rozhraním a končící akčními hrami se skvělou grafikou.Jako herní platforma má Android sotva konkurenta.

Snadné použití

V dnešní době tablety nahradily mnoho notebooků.No, co, velikost je dostačující, funkce jsou masové.Proč tedy potřebujete notebook, když můžete používat tablet, který se vejde do běžné tašky?

Další věc, pokud používáte notebook pro práci - v tomto případě se tablet neshoduje.Můžete však použít klávesnici, která se připojuje pomocí technologie Bluetooth.Kromě toho existuje spousta aplikací, které se používají ve Windows pro Android, a nejčastěji jsou distribuovány zdarma.

Výsledek

Obecně je tableta pohodlná, kompaktní, levná (ve srovnání se stejnými notebooky).Pokud nejčastěji používáte internet a sociální sítě, může být tablet pro vás téměř dokonalým zařízením.