Monobrow na telefonu: co to je?

Kupující nových chytrých telefonů pravděpodobně slyšeli více než jednou podivné slovo týkající se dotykových zařízení - „monobrow“.A v první řadě jde o chytré telefony od společnosti Apple.Co by to mohlo být?

Pokud si do roku 2017 vyzvedneme uvolňovací smartphone, bude 99% pravděpodobné, že jeho displej nezabírá celý povrch předního panelu a horní a dolní rámy jsou velmi široké.Dříve se věřilo, že se jedná o nejsprávnější použití povrchu předního panelu smartphonu, protože široké rámečky jsou pro uživatele pohodlnější.Navíc jsou v horním rámu skryty senzory a přední kamera.

V roce 2017 představil Apple iPhone X, kde displej pokrývá téměř celou plochu předního panelu.Společnosti se tak podařilo udržet malé rozměry pouzdra na chytrý telefon a používat mnohem větší displej.Ale byl tu jeden problém - kde skrýt senzory a přední kameru?Společnost opustila malý ostrov v horní části displeje, který se obvykle nazývá „monobrow“ - v něm jsou skryty jak senzory, tak přední kamera.

O něco později přijalo toto rozhodnutí mnoho společností.Někteří z nich však myšlenku mírně modernizovali a snížili „monobrow“ na velmi malý zářez ve tvaru kapky.Příkladem je Huawei P30.

Samsung však šel ještě dále a rozhodl se použít kameru, pro kterou byla díra vytvořena přímo na displeji!Na obrázku je Samsung Galaxy S10 Plus.

Smartphony se zasouvatelnou přední kamerou také nabírají na síle - díky této myšlence displej zabírá téměř celý přední panel.Příkladem je Huawei Y9 Prime 2019.

Toto je však úplně jiný příběh.