Mini-SIM, Micro-SIM a Nano-SIM: jaké jsou rozdíly?

V současnosti mobilní operátoři nabízejí tři typy SIM karet: Mini, Micro a Nano.Ve skutečnosti si uživatel může vybrat kteroukoli ze SIM karet, pro telekomunikačního operátora na tom nezáleží.

Vyvstává otázka - jak se tyto tři SIM karty vzájemně liší?Ve skutečnosti nic, kromě možná jeho celkových rozměrů.I když existuje další důležitá nuance: Mini a Micro kontaktní deska a rozhraní pro výměnu jsou identické, ale kontaktní deska Nano je poněkud odlišná, protože tloušťka SIM karty je 0,67 mm proti 0,76 mm pro Mini a Micro.

Nyní je jasné, jak vypadají SIM karty a jejich velikost v milimetrech.

Mini-SIM

Délka: 25 mm

Šířka: 15 mm

Tloušťka: 0,76 mm

Micro-SIM

Délka: 15 mm

Šířka: 12 mm

Tloušťka: 0, 76 mm

Nano-SIM

Délka: 12,3 mm

Šířka: 8,8mm

Tloušťka: 0,67 mm

Co je špatného na velkém počtu formátů SIM karet?

Ale špatné je, že různé smartphony podporují různé SIM karty.Pravda, většina moderních smartphonů je navržena pro dvě SIM karty a podporuje jak Micro-SIM, tak Nano-SIM, avšak pokud má zařízení podporu, řekněme pouze Mini-SIM, bude nutné kartu vyjmout nebo vyměnit od mobilního operátora.

Další problém.Řekněme, že máte SIM kartu ve formátu Nano.Smartphone je mimo provoz.Chcete přenést SIM kartu do jiného telefonu a podporuje pouze Micro-SIM.Co dělatV tomto případě vám může pomoci pouze adaptér, ale máte nějaký?Pokud ano, a pokud ne?

Je však pravděpodobné, že v budoucnu se telekomunikační operátoři přepnou na virtuální SIM karty, to znamená, že není nutné používat fyzické SIM karty.Ale když se to stane a zda se to vůbec stane, nikdo neví.