Messenger: co to je jednoduchými slovy?

Pro komunikaci s přáteli a příbuznými jsme v minulosti používali hlasovou komunikaci, to znamená volání, o něco později se objevily SMS zprávy, které mimochodem byly velmi oblíbené u uživatelů.A s příchodem chytrých telefonů se světu objevily tzv. Poslové.O co vlastně jde a k čemu je?

Všechno je jednoduché: messenger je speciální aplikace, která umožňuje výměnu okamžitých zpráv s ostatními uživateli.Zde se můžete okamžitě zeptat: jaký je rozdíl od SMS zpráv?Jedním z hlavních rozdílů je to, že za každou odeslanou zprávu neplatíte - můžete poslat tolik zpráv, kolik se vám líbí, na posla a nezaplatit za něj desetník (ve skutečnosti platíte pouze za provoz, zatímco u některých tarifů nebyl provoz v zasilatelech)zohledněno).Nyní chápete, proč se zprávy SMS staly mnohem méně populární než dříve, a mobilní operátoři utrpěli obrovské ztráty?

Bereme na vědomí další důležitý bod: pomocí posla můžete nejen posílat zprávy, ale také volat svým přátelům - komunikace probíhá přes internet.Hovory lze volat zdarma - uživatel platí pouze za mobilní provoz a předplatitelé se mohou nacházet i na různých kontinentech.Někteří okamžití poslové podporují volání na pevná čísla, jedná se o placenou službu, placenou za minutu.

Poslové také podporují odesílání různých souborů, videohovorů, přidávání stavů, zálohování dat na servery atd.

Jaké jsou nevýhody?Pokud vezmeme v úvahu tento problém globálně, pak podle našeho názoru je hlavní nevýhodou to, že instant messenger nelze kombinovat dohromady.Nerozumíte?Podívejte, existuje velké množství různých poslů, z nichž každý musí být nainstalován na vašem smartphonu.Na zařízení tak lze nainstalovat přibližně 5 různých instant messengerů a každý musí být spuštěn samostatně.To je nepohodlné, navíc jsou spotřebovány zdroje zařízení.Další věcí je, že všech 5 instant messengerů lze kombinovat do jedné aplikace.Obecně platí, že práce v tomto směru pokračovala po dlouhou dobu, ale je nepravděpodobné, že bude možné implementovat jednoho posla alespoň v příštích letech a tvůrce takových aplikací zjevně není nutný.

Nejoblíbenější instant messenger

Chtěli jsme mluvit o všech instant messengerech, které existují na této planetě, ale pak nebudete schopni spravovat jeden článek, takže pojďme lépe říct o nejpopulárnějších a instant messengerech.populární instant messenger.

WhatsApp

Jeden z nejpopulárnějších instant messengerů na světě.V roce 2016 bylo oznámeno, že počet uživatelů překročil hranici 1 miliardy.Zajímavé je, že do stejného roku 2016 byla služba placena, počínaje druhým rokem - poté byl účtován poplatek přibližně 1 $ ročně.

Viber

Další velmi oblíbený posel, a to i v Ruské federaci.Podle zdrojů bylo v srpnu 2015 zaregistrováno více než 600 milionů uživatelů Viber.

Facebook Messenger

Podle internetových zdrojů je Facebook Messenger velmi populární posel: od dubna 2017 bylo měsíční publikum Facebook Messenger 1 miliarda lidí.

Je zábavné, že Facebook Messenger, stejně jako WhatsApp, patří k obrovské Facebookové říši (relevantní v době psaní).

Telegram

Známý posel je blokován na území několika států.Přesto je v mnoha zemích velmi úspěšný.

Skype

Jeden z nejslavnějších instant messengerů, které mnoho lidí ví o operačním systému Windows.Docela populární na mobilních zařízeních.

Instalace messengeru na smartphonu

Nakonec vám rychle ukážeme, jak nainstalovat messenger do smartphonu Android.Například si vezměte Viber messenger.

Jdeme na trh Play.

Při hledání zadejte „viber“ nebo „vibe“ (bez uvozovek).

Na stránce aplikace klikněte na „Instalovat“.

Čekáme na stažení souborů a instalaci - vše se děje automaticky.

​​

Po instalaci aplikace se zobrazí tlačítka „Odinstalovat“ a „Otevřít“.Klikněte na nejnovější.

Při spuštění si přečtěte podmínky použití aplikace a klikněte na tlačítko Další.

Uveďte telefonní číslo, na které je účet zaregistrován.

Poskytněte potřebná oprávnění.

Aplikace bude aktivována (buď vám zavolají, nebo přijdou na vaše čísloSMS zpráva - v závislosti na právech udělených aplikaci).

Hotovo.Přidejte jméno, rok narození, fotografii (volitelné).

Začněte chatovat.

Instalace tohoto posla je ukázána jako příklad, můžete nainstalovat dalšího posla stejným způsobem, jak si přejete.