Který je lepší: tablet nebo notebook?

Někteří analytici tvrdí, že počítače přežily své vlastní.Tato slova mají částečně pravdu: prodej počítačů a notebooků klesá kvůli růstu prodeje tabletů.Opravdu lidé dávají přednost tabletům před notebooky?Dalo by se to říct.A mnoho potenciálních kupců se stále nemůže rozhodnout, co si vybrat: buď notebook nebo tablet.Dnes si povíme o tom, jaké výhody má každé z těchto dvou zařízení, a na konci článku se pokusíme shrnout a dospět k závěru, co stojí za to si vybrat.

Co dělá tablet lepší než laptop?

 • Kompaktní velikost tablety. Jedná se o malé zařízení, i když jeho velikost obrazovky je větší než 10 palců.Posuďte sami: Pokud hmotnost tabletu zřídka přesáhne 600–800 g a malé modely váží vůbec 300–450 g, pak notebook s malou obrazovkou váží výrazně více než 1 kg.Totéž lze říci o rozměrech: pokud se 7palcový tablet vejde do velké kapsy, pak i malý notebook vyžaduje tašku nebo batoh.
 • Provozní doba zařízení. Notebooky obvykle vydrží až 4–6 hodin bez nabíjení, protože baterie neumožňuje více.V případě tabletu je vše mnohem zajímavější - některé modely snadno vydrží 12–14 hodin surfování po internetu!Pravda, nezapomeňte, že se zvýšeným zatížením se baterie několikrát rychleji vybíjí.Vzácný tablet tak vydrží více než 4-5 hodin některých hraček s vynikající grafikou.Tento výsledek se však nazývá špatný jazyk se neobrací.
 • Rychlý přístup do systému. Chcete-li začít používat notebook, musíte jej zapnout a počkat, až se načte operační systém.V případě tabletu je vše mnohem jednodušší: vytáhli jste tabletu z batohu, klikli na tlačítko Napájení a můžete začít pracovat.Současně v pohotovostním režimu nejsou moderní tablety téměř vybité - ne více než 5 procent za den (v závislosti na konkrétním modelu tabletu).
 • Kvalitní obrazovka za méně peněz. Zní to trochu neobvykle, ale tablety často mají mnohem lepší obrazovky.Samozřejmě mluvíme o tabletech střední a nejvyšší cenové kategorie, ve kterých jsou nainstalovány vysoce kvalitní matrice s vysokým rozlišením.Takže v tabletu pro 20 tisíc může být obrazovka několikanásobně lepší než na notebooku za 50 tisíc rublů, kromě toho, že jeho úhlopříčka bude vyšší.
 • Vestavěné kamery. Přítomnost dvou kamer v tabletu lze jen stěží přičíst výhodám, protože i v nejlevnějších laptopech je kamera, která se obvykle používá pro komunikaci po síti.A uživatelé zřídka používají hlavní kameru v tabletu, protože k tomu obvykle mají smartphone s mnohem lepším modulem kamery.Některé tablety však používají velmi kvalitní moduly, pomocí kterých můžete získat skvělé obrázky.
 • Rychlost OS. V současné době existují v tabletech dva hlavní operační systémy - iOS a Android.Windows Mobile se stále děje, ale stává seje mnohem méně běžná.Rychlost stejného OS Android nezávisí ani tak na hardwaru, jako na optimalizaci systému.OS tedy i na levných tabletách může doslova létat.Visí jsou velmi vzácné.
 • GPS navigátor. Protože tablety často používají modul GPS, lze je použít jako navigátor.Pokud tablet podporuje 3G, můžete si stáhnout mapy ze sítě.Velmi pohodlné.
 • Tablet nahrazuje několik zařízení. Tablet je tedy velmi vhodný použít místo elektronické knihy, sledovat videa nebo jako digitální fotorámeček.
 • Tableta je módní. Pro některé se to jeví jako důležitý argument.

Co dělá notebook lepším než tablet?

 • Úhlopříčka obrazovky. Dosud jsou tablety s velkými obrazovkami vzácné, protože nejsou velmi žádané a jsou často velmi drahé - na úrovni nejlevnějších notebooků.Úhlopříčka obrazovky může dosáhnout 19 palců!Pokud potřebujete na přenosném zařízení velkou obrazovku - měli byste si vybrat laptop.
 • Přítomnost klávesnice. Můžete říci, že si můžete koupit samostatnou klávesnici pro tablet a budete mít naprostou pravdu.Za prvé, bude to malá klávesnice, která může být také nepohodlná.A za druhé, nedovolí vám upravit úhel tabletu.V případě notebooku takové problémy neexistují.Spravedlivě je třeba poznamenat, že se začaly objevovat transformátorové tabletyplná klávesnice a možnost upravit úhel tabletu.
 • Schopnost plnit různé úkoly. Toto je jedna z nejdůležitějších výhod notebooku.Například musíte vytisknout dokument.Používání notebooku - žádný problém.Nyní si představte, jak dlouho to bude trvat, pokud použijete standardní dotykovou klávesnici na tabletu ... Další příklad.Chtěli jste si na notebooku zahrát nějakou skvělou hračku, ale tablet není podporován.
 • Podpora portů. Ne všechny tablety zatím podporují jednotky flash a pokud ano, budete muset použít kabel OTG (porty USB na tabletech jsou velmi vzácné).Kromě toho budete možná potřebovat další porty, které jsou na notebooku: HDMI, VGA atd.
 • Velká velikost pevného disku. Pokud tablety obvykle používají interní paměť 8–16 GB plus paměťovou kartu, kterou si může uživatel koupit, pak je kapacita notebooků na notebookech zřídka menší než 320 GB.Je pravda, že velikost paměti v jednotkách SSD je obvykle pouze 32 GB, ale u notebooků je mnohem méně běžná.
 • Interakce uživatele s notebookem. Toto je známější a pohodlnější model pro mnoho uživatelů.Ne každý je v pohodě používat své ruce výhradně při surfování na internetu na tabletu.Můžete připojit myš k notebooku - jako k plnohodnotnému počítači, nemluvě o existující klávesnici.
 • Velký výběr softwaru.Přestože stejný operační systém Android nabízí velké množství aplikací, jejich použití na obrazovce tabletu není vždy pohodlné.Je to všechno o používání Photoshopu na notebooku.

Co si vybrat - tablet nebo notebook?

Vše záleží na tom, co potřebujete.Pokud například potřebujete pouze zařízení k surfování po internetu, používání sociálních sítí a sledování videí online, stačí tablet.

Je-li vyžadována práce, řekněme, u textů je lepší dát přednost notebooku.Například by si studenti měli vybrat notebook, ale ve většině případů budou mít studenti dostatek tabletu.

Konečné rozhodnutí je na vás.Přečtěte si o výhodách každého zařízení, analyzujte, co jste napsali, a vyberte si.