Kolik by měl telefon /smartphone nabíjet?

Moderní chytré telefony jsou ve srovnání s běžnými tlačítkovými telefony mimořádně aktivní ve spotřebě baterie.Proč?Hlavním zdrojem spotřeby energie je obrazovka - čím větší je, tím vyšší je její rozlišení, tím vyšší je spotřeba energie.A to je pouze hlavní zdroj, ale stále existuje spousta dalších.Podle toho je obvykle nutné nabíjet smartphone jednou denně nebo dva dny.Kolik by se mělo účtovat?

Měli byste pochopit, že na tuto otázku neexistuje přesná odpověď, protože vše záleží jednak na modelu zařízení, které chcete nabíjet, a jednak na situaci, ve které musíte zařízení nabít.Co to znamená?To znamená, že v závislosti na způsobu nabíjení se může gadget nabíjet v různých časech.Pokud tedy používáte vlastní nabíječku a nabíjíte smartphone ze sítě, může nabíjet, řekněme, 3 hodiny s plným nabitím až 100%.Pokud tak učiníte z USB portu počítače, může být toto číslo vynásobeno 1,5-2, a to vše proto, že technologie USB vydává pouze určitý proud, což omezuje rychlost nabíjení zařízení.

Obecně lze říci, že úplné nabití smartphonu ze sítě trvá v průměru 1,5–3 hodiny.Pokud tedy smartphone má baterii 1500 mAh, bude se pravděpodobně nabíjet mnohem rychleji než smartphone s baterií 3000 mAh.

Chceš konkrétnější příklad?Vezměme si iPhone několik generací.

Zde je, co máme:

 • iPhone 5SE, 6, 6S: 2 hodiny 10 minut
 • iPhone 6Plus, 6S Plus: 3 hodiny 40 minut
 • iPhone 7: 2 hodiny 20 minut
  • iPhone 7 Plus: 3 hodiny 40 minut
  • ]

  Přibližná průměrná doba nabíjení iPhone od 0 do 100% je uvedena výše, znovu však připomínáme, že tato data jsou pouze přibližná a mohou se lišit.

  Za zmínku také stojí funkce rychlého nabíjení, která se ve smartphonech stále více používá.Sečteno podtrženo: smartphone s podporou funkce rychlého nabíjení je schopen přijímat vyšší napětí a proud, což má za následek prudké zvýšení rychlosti nabíjení.

  Bohužel, funkce rychlého nabíjení funguje pouze v počáteční fázi, po které proud prudce klesá - tato funkce umožňuje rychle nabíjet váš smartphone na přibližně 40–50%, v budoucnu se zařízení nabíjí jakoobvykle.Tím je zajištěno, že se baterie nezdaří.Pokud má váš smartphone takovou funkci, celková doba nabíjení se zkrátí asi jednou a půlkrát.

  Pokud jde o konvenční tlačítkové telefony, jejich kapacita baterie je v průměru 500–1 000 mAh.Taková baterie se samozřejmě nabíjí rychleji (může trvat jednu hodinu nebo i méně času) a vybíjí se mnohem pomaleji než na smartphonu, protože malá obrazovka nevyžaduje vysoké náklady na energii.

  Pokud hovoříme o telefonech s baterií 3000 mAh, které jsou komerčně dostupné, budou nabíjení trvat déle, podobně jako smartphony, ale v pohotovostním režimu nemohou být vybity měsíce!

  Kolik má nový smartphone nabíjet?Ne déle než jakýkoli jiný smartphone.O tom mypopsané v jiném článku.