Jaký je rozdíl mezi smartphonem a iPhone a který je lepší?

Uživatelé se často ptají, jak se iPhone liší od smartphonu?Otázka je opravdu zajímavá, i když je položena nesprávně - nakonec je iPhone také chytrý telefon.Je to jen to, že v posledních letech se jeho název stal názvem domácnosti, jako například v případě fotokopie, protože Xerox je název společnosti, která také vyrábí kopírky.

Smartphone(z anglického smartphonu, tj. „Chytrý telefon“) je mobilní telefon, který úspěšně kombinuje funkce kapesního počítače.S ním můžete nejen volat přátele, ale také hrát hry, sledovat videa, poslouchat hudbu, surfovat po internetu a mnoho dalšího.

iPhoneje řada chytrých telefonů, které společnost Apple uvádí na trh.

A co se stane?A skutečnost, že volat iPhone chytrý telefon, nebudete se mýlit vůbec!

Jaký je rozdíl mezi smartphony a iPhone?

Nyní pojďme hovořit o tom, co odlišuje iPhone od jiných smartphonů.

Snad první a nejdůležitější věcí je operační systém iOS .Naše stránka se o tom již podařilo vyprávět.Tento operační systém je zajímavý tím, že se používá výhradně na zařízeních od společnosti Apple, takže je nenajdete na chytrých telefonech nebo tabletech jiných výrobců.To je na jedné straně dobré a na druhé špatné.Dobré, protože Apple honí svůj operační systém na lesk, takže často funguje na rozdíl od jiných operačních systémů.Špatné je však to, že je nemožné jej nainstalovat například na telefon LG.

Za druhéDůležitým rozdílem je malá modelová řada.Na dlouhou dobu tedy Apple vydal pouze jeden model, ke kterému se později připojil iPhone 5c.Totéž platí pro velikost obrazovky, i když v šesté generaci vyšla najednou dvě zařízení - jedno s úhlopříčkou obrazovky 4,7 palce a druhé - 5,5 palce.Nyní se podívejte na obrovský výběr zařízení založených na operačním systému Android - rozdíl je prostě fantastický.Proto pokud se vám nelíbí vzhled iPhonu, není na výběr, ale začít se dívat na zařízení jiných výrobců.

Pokud jde o vzhled, není zde nic neobvyklého.V předchozích letech mohl Apple šokovat vzhled svých zařízení (pamatujte například na iPhone 4 se skleněným zadním krytem), nyní je to běžný smartphone.Samozřejmě se vyznačuje dostupností drahých materiálů, ale to vše trvale ovlivňuje náklady na zařízení.Ale vzadu je logo společnosti - pokousané jablko.

iPhone nemá slot pro paměťovou kartu.Toto, můžete říci, proprietární čip společnosti Apple.Samozřejmě si můžete vždy vybrat iPhone s velkým množstvím paměti, ale rozdíl v ceně bude několik tisíc rublů, zatímco náklady na rychlý a kvalitní flash disk nepřesáhnou tisíc rublů.V zájmu spravedlnosti však poznamenáváme, že nyní mnoho výrobců odmítá sloty paměťových karet.Naštěstí ne všechny.

Mezi nevýhody patří nevyjímatelná baterie v iPhone.Podle našeho názoru by to nemělo být považováno za nevýhodu.Za prvé, ve většině moderních chytrých telefonů nelze baterii vyměnit(s výjimkou služby), a za druhé, funguje to 2-3 roky, zatímco doba pro výměnu smartphonu je v průměru pouze jeden rok.

Pokud jde o všechno ostatní, včetně specifikací, dostupnosti aplikací, kvality střelby atd., IPhone se v tomto ohledu neliší od jiných zařízení založených na Androidu nebo Windows.TelefonKterý je lepší?To je jen na vás.Můžete jít do nějakého elektronického hypermarketu a porovnat iPhone s jiným smartphonem, který se vám líbí.

Ať už je to jakkoli, zjistili jsme, že iPhone je také chytrý telefon, který má své vlastní vlastnosti.