Jaký je rozdíl mezi Rostestem a Eurotestem a který je lepší?

Pokud jde o nákup nového smartphonu, uživatel se může seznámit s náklady na zařízení v různých obchodech, například prostřednictvím internetu.A jistě to bude velmi překvapeno kolísáním cen.Jedním z důvodů, proč je smartphone v jednom obchodě mnohem dražší než v jiném, je přítomnost značky PCT (tzv. Rostest).Zároveň se levnější zařízení nazývají Eurotest.Co je to vlastně a jaký je rozdíl mezi zařízeními?

Co jsou Rostest a Eurotest?

  • Přítomnost značky PCT (Rostest) na telefonu nebo jiném zařízení znamená, že prošla certifikací kvality Rostest, která je označena symbolem.To znamená, že zařízení bylo oficiálně dovezeno do země přímo výrobcem nebo dodavatelem.
  • Eurotest je neoficiální název zařízení, která splňují evropské normy kvality a bezpečnosti.Prodejci obvykle taková zařízení importují sami.

Jaký je rozdíl mezi Rostestem a Eurotestem?

Bez ohledu na to, jak zvláštní to může znít, ve většině případů uživatel při nákupu zařízení nenajde vůbec žádné rozdíly.Proč?Z jednoduchého důvodu, že neexistují žádné zjevné rozdíly.

No, říkáte, ale proč jsou tedy zařízení PCT dražší?Skutečnost je taková, že zařízení musí být certifikováno a to, jak víte, stojí peníze.Část nákladů za to tedy připadá na ramena kupujících.Kromě toho v tomto případě jehoZáruka je poskytována přímo výrobcem.V případě Eurotestu poskytuje prodávající záruku a v tomto případě nelze říci, co je lepší.

Je pozoruhodné, že smartphony PCT nejsou vždy dražší než Eurotest, často se stává přesně naopak - prodávají se levněji, protože výrobce si může dovolit snížit náklady na své výrobky a prodejcům, jejichž hlavním cílem je zisk, jenemůže jít.

Zařízení Rostest nemůže být falešné, zatímco chytré telefony zakoupené v neznámém obchodě mohou být takové.Na trhu je opravdu hodně padělků a uživatel zdaleka nedokáže porozumět tomu, co je před falešem, zejména proto, že ten se stal velmi kvalitní.

Ve vzácných případech bude rozdíl mezi zařízeními Rostest a Eurotest.Například známý výrobce mobilních zařízení nechal rusky ve svých zařízeních pouze pro ty, které jsou v naší zemi oficiálně prodávány.Jiná zařízení používají pouze angličtinu a čínštinu.Pokud tedy takový smartphone koupíte v některém internetovém obchodě, nebude mít ruský jazyk.Tento případ je však vzácnou výjimkou, nikoli pravidlem.Ale buďte na pozoru.

Pokud jde o oblíbený iPhone každého, rozdíl bude pouze v záruce.Kromě toho lze „šedý“ iPhone uzamknout u konkrétního operátora a je nepravděpodobné, že jej lze snadno odemknout.

Co je lepší - Rostest nebo Eurotest?

Inve většině případů není rozdíl, kromě typu záruky.Pokud vás to tedy neobtěžuje, zatímco rozdíl v nákladech je patrný z rozpočtu, můžete zařízení Eurotest bezpečně vzít.

V některých případech, například pokud pouze oficiální verze chytrého telefonu podporuje ruský jazyk, je vhodné dát přednost PCT značce.Toto je však výjimka z pravidla.