Jaký je rozdíl mezi iPhone 5 a 5s?

Před časem jsme hovořili o rozdílech mezi iPhone 6 a 6s.Dnes mluvíme o dalších, neméně populárních modelech od Apple - 5 a 5s, které jsou stále k dispozici na prodej.Jak se liší?

Vzhled

Tradičně začneme porovnáváním vzhledu.A tady čekáme ... Téměř nic.Stejně jako v případě modelů 6 a 6s je jedním z hlavních rozdílů přítomnost nového odstínu.Pro iPhone 5 tedy byly k dispozici dvě barevné možnosti - tmavě šedá a světle šedá.V případě vydání 5s, společnost nabídla zlatý odstín, který, mimochodem, byl velmi populární u veřejnosti.

Je zajímavé, že hmotnost nové položky je přesně stejná - 112 g.

Je to vše?Ne, je tu další velmi důležitý rozdíl - tlačítko Domů nyní vypadá jinak, přesvědčte se sami:

Proč?Odpověď je další.

Touch ID

iPhone 5s byl první, kdo použil skener otisků prstů, který Apple volá Touch ID.Jinými slovy, nyní to není jen tlačítko Domů, které vám umožní jít pouze na plochu, ale také další dotyková klávesa, která vám umožní odemknout zařízení.

A ačkoli dnes je skener otisků prstů nalezen i na levných chytrých telefonech založených na Androidu, bylo takové řešení považováno za skutečný průlom.Ale čas nestojí, ve kterém jsme neustále přesvědčeni.

Železo

Model 5s používal tehdy nový 64bitový dvoujádrový procesor A7 s taktovací frekvencí 1,3 GHz.Zařízení iPhone 5 používalo procesor A6.

Kromě toho má 5s další koprocesor M7, který čte informace z kompasu, akcelerometru a gyroskopu.Díky tomuto řešení je část zátěže odstraněna z hlavního čipu.

Množství paměti RAM se nezměnilo, ale baterie se zvýšila na 1560 mAh oproti 1400 mAh, takže zařízení začalo pracovat trochu déle.

iOS 7

Spolu s vydáním 5s byl představen nový iOS 7, který se radikálně lišil od předchozích verzí firmwaru - především kvůli jeho designu.Samozřejmě se objevil nebývalý počet nových možností.

Kamera

Pokud jde o fotoaparát, pokud jde o čísla, nic se nezměnilo - před modulem 1.2 se používáMP a vzadu - 8 MP.Pokud však přední modul kamery opravdu zůstal stejný, změnil se hlavní modul, díky kterému se kvalita fotografií ještě zlepšila.

Byla přidána další LED pro blesk na zadním krytu.

To je ve skutečnosti všechno.