Jaký je rozdíl mezi iPhone 4 a 4s?

Naše stránky stále mluví o rozdílech mezi smartphony od společnosti Apple.Dříve jsme již dokázali říct, jak se liší modely iPhone 6 a 6s, 5 a 5s, a dnes si povíme o rozdílech mezi modely 4 a 4s.

Připomeňme, že iPhone 4 nahradil model 3gs v roce 2010 a verze 4s byla vydána v roce 2011.

Vzhled

To je pro modely posledních dvou generací, Apple se rozhodl nabídnout nové barvy, ale iPhone 4 a 4s mají přesně stejné barvy - bílá a černá, s bílouverze pro model 4 byla k dispozici významně po zahájení prodeje černé verze.Z pohledu oka je tedy těžké určit, co přesně je 4s před vámi.Stále však existují rozdíly.

První rozdíl je zcela zanedbatelný - 4s váží o 3 gramy více než jeho předchůdce, což je však obtížné pochopit, i když zařízení vezmete postupně do svých rukou.Druhý rozdíl je mnohem důležitější - ve 4 s se používá jiná anténa ve formě proužku, který je vidět nad tlačítky pro úpravu zvuku.Toto je nejvýznamnější rozdíl ve verzích, pokud jde o vzhled.

Siri

Siri existovala jako samostatná aplikace, dokud společnost, která ji vynalezla, koupila společnost Apple.Poprvé v podobě softwaru byl Siri konkrétně zahrnut do iPhone 4s.Připomeňme, že Siri je osobní asistent a systém otázek a odpovědí od společnosti Apple.Poskytuje odpovědi na otázky a doporučení.

iOS 5

Systém iOS 5 byl následně představen s iPhone 4s.Samozřejmě, že téměř nikdo používá takovézastaralý firmware dnes, ale pokud držíte takový iPhone v ruce a je na něm nainstalován iOS 4, máte model 4, nikoli 4S.

Železo

, pokud jde o železo, nedošlo k tolika změnám.Například procesor se nyní stal dvoujádrovým a množství vnitřní paměti se změnilo: pokud jste si dříve mohli vybrat 8, 16 a 32 GB paměti, pak ve 4s - 8, 16, 32 a 64 GB.GPU se stal mnohem silnějším.

Množství paměti RAM se nezměnilo.

Kamera

Hlavní kamera se změnila.Nyní bylo jeho rozlišení 8 MP proti předchozím 5 MP.Snímky byly jasnější, vylepšené vykreslování barev a objevila se optická stabilizace.

Přední kamera se nezměnila (0,3 MP), ale hlavní fotoaparát má schopnost zaznamenávat video v rozlišení Full HD.

Jak vidíte, změny nejsou tak významné.