Jak zvýšit RAM na Android?

RAM v zařízeních není neomezená a v určitém okamžiku může být její objem nedostatečný.Například při spuštění dalších aplikací se zařízení začne zpomalovat.Tady vyvstává otázka - je skutečně možné zvýšit množství paměti RAM na tabletu nebo smartphonu?

Před několika lety byl představen koncept smartphonu, ve kterém může uživatel nezávisle měnit množství paměti RAM, množství vnitřní paměti a dokonce i procesor!Možná se to stalo díky skutečnosti, že smartphone je vytvořen z komponent a skládacího pouzdra.Bohužel, v reálném životě je nemožné přidat RAM na existující hardware, ale existují i ​​jiné způsoby, které budeme zvažovat dnes.

Zakázání nepotřebných aplikací

Jedná se o druh optimalizace aplikací jejich deaktivací.Faktem je, že při spuštění systému Android se spouští mnoho různých aplikací, z nichž některé uživatel vůbec nepotřebuje, ale zároveň používají RAM.

Přejděte na nastavení telefonu nebo tabletu a vyberte část „Aplikace“.

Zde vyberte kartu „Spustit“ nebo „Spustit“, jako v našem případě, a podívejte se na seznam aplikací.

Pokud mezi nimi vidíte aplikace, které by rozhodně neměly být podle vašeho názoru zapojeny, klikněte na tuto aplikaci, poté na tlačítko „Stop“ nebo „Zakázat“.

Nevýhodou je, že při restartování budou stejné aplikace restartovány, takže některé z nich můžeteodstranit.Výjimkou jsou systémové aplikace, které nelze tak snadno odstranit - pouze pomocí superuživatelských práv (root-práva).Je třeba si uvědomit, že odebrání i jedné systémové aplikace může vést ke zhroucení celého systému.Buďte opatrní!

Odstranění aplikací

Pokud jde o odebrání aplikací, které jste nainstalovali, máte-li práva root (volitelné), je zde vše jednoduché.Přejděte do stejné části „Aplikace“ a podívejte se na seznam nainstalovaných aplikací.

Přejděte do aplikace a klikněte na tlačítko „Odstranit“.

Při odinstalování systémových aplikací buďte opět opatrní, může vás to stát hodně!

Pomocí této aplikace vytvoříme soubor stránky

Existuje jedna velmi zajímavá aplikace ROEHSOFT RAMEXPANDER, která vám umožňuje vytvořit soubor stránky do 2,5 GB a zároveň uvolnit RAM pro dalšíaplikace náročné na zdroje.Před použitím zkontrolujte, zda je zařízení kompatibilní s aplikací pomocí jiné aplikace nazvané MemoryInfo & Swapfilecheck.Rovněž vám připomínáme, že pro provoz ROEHSOFT RAMEXPANDER potřebujete root-práva.

Stáhněte si aplikaci ROEHSOFT RAMEXPANDER a spusťte ji.

Poskytujeme superuživatelská práva.

Poté klikněte na tlačítko „Optimální hodnota“, i když můžete nastavit velikost stránkovacího souboru podle potřeby.

Nyní klepneme na tlačítko „Enable“.

Začne se vytváření souboru SWAP.Může to chvíli trvat.

Poté uvidíte zprávu o aktivaci SWAP.Klikněte na Zavřít.

To je vše, soubor stránky je aktivován.Používejte aplikace a podívejte se na rychlost zařízení.