Jak zrychlit smartphone nebo tablet Android?

Přítomnost výkonného „železa“ neznamená vždy rychlý provoz zařízení.V některých případech optimalizace ponechává mnoho přání a uživatel se může pokusit urychlit práci svého smartphonu nebo tabletu sám.Při provádění úkolu může pomoci několik metod.O těchto metodách - v našem článku.

Odstraňte všechny nepotřebné aplikace

Existují aplikace, které mohou používat další zdroje.Pokud se tyto aplikace nepoužívají, vyplatí se je odstranit.

To zahrnuje mimo jiné aplikace, které jsou nainstalovány na smartphonu při zakoupení.Některé z nich nelze odstranit, jsou zabudovány do firmwaru, zatímco jiné, pokud je nepotřebujete, je lepší je odstranit.

Nepoužívejte živé tapety

Živé tapety, kupodivu, vyžadují další zdroje.Samozřejmě vypadají nádherně a příjemně do očí, ale pokud potřebujete rychlost, stále se jim musíte rozloučit.

Nepoužívejte odpalovací zařízení třetích stran

Spouštěcí zařízení třetích stranse rovněž nedoporučují, protože mohou snížit rychlost systému.Existují však výjimky, když spouštěč třetích stran pracuje rychleji než nativní firmware.Toto je však výjimka.

Nepoužívejte další widgety

O stejné věci lze říci o widgetech, které lze na plochu umístit v hojnosti.Zkuste ponechat pouze ty widgety, které opravdu nemůžete udělat, například bez hodin nebo předpovědi počasí.Jiné widgety by měly být odstraněny z plochy, protože dokonce „trochu pohlcují“ paměť.

Zakázat nepotřebné aplikace

Existují aplikace, které fungují na pozadí, ale jejich potřeba je vzácná.V tomto případě mluvíme o aplikacích třetích stran, nikoli o systémových, které se nedoporučují deaktivovat, protože to může vést k selhání systému.

Vypnutí aplikace je snadné.Jděte do nastavení, najděte sekci s aplikacemi, vyberte aplikaci, kterou potřebujete, jděte do ní a klikněte na "Stop".

Vypněte GPS a geolokaci

Nastavení geolokace je velmi důležité, ale lze je použít pouze v případě potřeby..

Mimochodem to mimo jiné pomůže zvýšit autonomii zařízení.

Proveďte čištění pomocí aplikací třetích stran

Nezapomeňte odstranit mezipaměť a další dočasná data, která mohou také ovlivnit rychlost systému.Zpravidla se jedná o aplikace třetích stran, jako je Clean Master, které vám umožňují odstranit dočasné soubory, ale na některých zařízeních jsou již součástí firmwaru.

Použijte akceleraci GPU

Přejděte do nabídky a vyhledejte sekci „Pro vývojáře“ nebo „Možnosti vývojáře“.

Pokud takovou sekci nevidíte, musíte ji povolit.Najděte sekci „O telefonu“, „O tabletu“ nebo „O zařízení“, přejděte do ní a klikněte na „Sestavit číslo“ 7krát (někdy je třeba stisknout ještě několikrát, systém vám o tom řekne).

V parametrechVývojář povoluje GPU (hardwarově akcelerovaný 2D v aplikacích).

Současně můžete animaci vypnout.Najděte položky jako „Měřítko animace oken“.

Vypněte animaci.Při úpravě parametrů buďte opatrní, některé z nich mohou vést k problémům v systému.

Aktualizace firmwaru

Někdy jsou problémy s výkonem spojeny se samotným firmwarem, které jsou vyřešeny aktualizací tohoto firmwaru.Proto (a nejen) je důležité aktualizovat software smartphonu nebo tabletu včas.

Máte jiné nápady než ty naše?Budeme rádi, pokud nám o nich řeknete pomocí komentářů k článku.