Jak změnit písmo v telefonu se systémem Android?

Ve výchozím nastavení je na zařízeních s operačním systémem Android nastaveno nejoptimálnější písmo.Teoreticky to může každý uživatel změnit, ale bohužel se to týká daleko od všech případů.Obecně to chápeme.

Nahrazování písem bez oprávnění root

Některé společnosti vám umožňují změnit písmo na jejich zařízeních bez použití různých akcí, včetně získání práv root na zařízení.Například Samsung lze připsat zde.Chcete-li změnit písmo v telefonu, přejděte na nastavení a vyberte kartu „Zařízení“.Zde uvidíte položku s názvem „Písmo“.Otevřeli jsme to.

Zde vidíme dva body: „Styl písma“ a „Velikost písma“.

V prvním případě můžeme změnit samotné písmo.

A za druhé - jeho velikost.

Všechno je logické a velmi jednoduché.Bohužel, u „holého“ firmwaru Android neexistuje žádná taková možnost.Zde však můžete zvětšit velikost písma.Přejděte na nastavení a vyberte možnost Usnadnění.

Jednou na stránce zaškrtněte políčko vedle položky „Velký text“.Písmo se zvětší.

Výměna písma pomocí root-práv

Pokud vaše zařízení nemá schopnost programově měnit písmo, budete muset použít speciální aplikaci., které nahradí písmo.Nevýhodou je, že tento postup lze provést pouze v případě, že jsou v zařízení nainstalována rootová práva.Někteří uživatelé to tvrdíaplikace, pomocí kterých můžete změnit písmo, jej můžete na některých zařízeních změnit i bez instalace práv root.Neuspěli jsme, bohužel, možná uspějete.

Otevřete tedy Google Play, stáhněte si aplikaci nazvanou iFont, nainstalujte ji a spusťte ji.Dále vyberte písmo a klikněte na jeho ikonu.

Na stránce s písmy klepnutím na tlačítko Stáhnout stáhněte písmo do zařízení.

Písmo bylo staženo, stiskněte tlačítko Set.

Pokud nemáte nainstalována práva root, uvidíte, že se nic nestalo, jako v našem případě.

Pokud jsou nastavena práva root, můžete změnit písmo pro své vlastní potěšení alespoň každých 5 minut.