Jak zkontrolovat zlomené pixely v telefonu?

Bohužel, zlomené pixely se nacházejí i na nových zařízeních, nehovoří nic o použitých zařízeních, která je třeba pečlivě zkontrolovat.Kontrola zlomených pixelů v zařízení není vůbec obtížná.Existuje několik různých řešení.

Kontrola obrazovky pomocí vestavěných funkcí

Na některých chytrých telefonech, zejména na zařízeních Samsung, je podporována speciální nabídka pro testování funkcí a obrazovka.Chcete-li spustit nabídku, musíte otevřít aplikaci Telefon a napsat příkaz* # 0 * # , po kterém se zobrazí nabídka na obrazovce.

Existují tlačítka jako červená, zelená, modrá a černá.Jak jste možná uhodli, znamenají barevné schéma.Takže kliknutím na červenou se obrazovka změní na červenou.

Tato funkce umožňuje zkontrolovat mrtvé pixely na obrazovce.Pro úplnou kontrolu jsou zapotřebí různé barvy, protože například na černé obrazovce nevidíte zlomený pixel, ale na zelené ho uvidíte.

Ověření pomocí aplikace

Na trhu Play Market je mnoho aplikací, které vám umožňují zkontrolovat obrazovku.Jeden z nich se nazývá Screen Test.

Přejít na trh, stáhnout a spustit.

Klepněte na obrazovku a získejte nejrůznější barvy a obrázky, které vám umožní plně zkontrolovat na obrazovce zlomené pixely.

Stažení obrázků do smartphonu

Další jednoduchý způsob.Pořiďte jasný barevný obrázek, stáhněte si jej do svého zařízení a otevřete (můžete jej umístit na plochu).Pokudje zde zlomený pixel, vidíte to.Pro přesnější kontrolu doporučujeme nahrát obrázky různých barev.V některých případech, pokud je v zařízení nainstalována aplikace pro kreslení, stačí vyplnit výkres požadovanou barvou.