Jak zjistit procesor na telefonu s Androidem?

Procesor je jednou z hlavních hlavních součástí mnoha zařízení, ať už jde o počítač, chytrý telefon nebo tablet.A to je také jedna z nejdražších částí zařízení, která je také zodpovědná za rychlost zařízení jako celku.

Chcete-li zjistit informace o nainstalovaném procesoru v telefonu nebo tabletu, můžete použít několik metod.

První metoda

Všechno je zde jednoduché - hledáme dokumentaci pro naše zařízení.Například přejděte na stránku Yandex.Market, vyberte zařízení, přejděte do části s vlastnostmi a vyhledejte potřebné informace.

Tato metoda je dobrá, protože nevyžaduje instalaci dalších programů do zařízení.Ale je tu mínus - informace nejsou vždy uvěřitelné.Například zařízení může být prodáváno s různými procesory.Chcete-li zjistit, který je nainstalován ve vašem gadgetu, musíte nainstalovat aplikaci.

Druhá metoda

Existuje mnoho aplikací, které ukazují vlastnosti mobilních zařízení.Jako příklad uvedeme jeden z nejslavnějších - CPU-Z.

CPU-Z je bezplatná aplikace pro zobrazování technických informací o zařízení uživatele.Zpočátku byl program vyvinut pro Windows, poté se objevila verze pro operační systém Android.

CPU-Z si můžete stáhnout na trhu Google Play.S tím nebudete mít problémy.Po stažení a instalaci aplikace ji spusťte.

Otevře se před vámiKarta SOC, která obsahuje všechny druhy informací o procesoru, včetně jeho frekvence.

Kromě toho v CPU-Z uvidíte další karty.Například karta BATERIE vám řekne vše o baterii:

Karta SNÍMAČE zobrazuje informace o senzoru v reálném čase:

Důležité!

Upozorňujeme na skutečnost, že aplikace ne vždy správně zobrazují technické informace.Ale nespěchejte na vinu vývojářů aplikací, všechno je mnohem složitější.Faktem je, že na trhu jsou padělky tak vysoké kvality, že ani profesionál nebude schopen určit, co je před ním, je padělek.Navenek smartphone kopíruje originál, takže teoreticky si můžete spočítat falešný pohled na jeho vlastnosti.Kupodivu mohou být vlastnosti falešné identické s originálem.Jak je to možné?

Děje se to přibližně takto: nejznámější aplikace pro kontrolu charakteristik jsou šity do firmwaru, ale nedávají se pryč.Když uživatel nainstaluje aplikaci ze služby Market, ve skutečnosti se načte verze programu šitá do firmwaru s nezbytnými vlastnostmi, které přidali podvodníci.Uživatel tedy vidí docela skutečné vlastnosti originálu, i když v ruce drží falešný smartphone.O podvodech se můžete dozvědět pouze instalací ne tak dobře známé aplikace, kterou podvodníci mohou ignorovat a nevšít do firmwaru.

Naštěstí jsou na trhu takové falzifikáty vzácné.A stále buďte opatrní.