Jak zjistit kapacitu baterie na smartphonu nebo tabletu Android?

Předpokládejme, že potřebujete znát kapacitu baterie smartphonu nebo tabletu.Vyvstává otázka - jak na to?Existuje alespoň několik způsobů, o kterých vám teď řekneme.

Pokud potřebujete pouze znát kapacitu baterie vašeho zařízení a baterie je nevyjímatelná, nejjednodušší cestou je přejít na stejný Yandex.Market, najít model svého zařízení, přejděte na specifikace a najít položku „Kapacita baterie“.

Můžete také použít aplikaci třetí strany.Jednou z těchto aplikací je CPU-Z - skvělý bezplatný nástroj, který zobrazuje různé informace o vašem zařízení, včetně kapacity baterie.Tyto informace najdete v sekci BATERIE:

Jak vidíte, aplikace ukazuje stejnou 3200 mAh, jak je uvedeno výrobcem.

Pro přesnější výpočet můžete použít jinou aplikaci, například Widget 3C Battery Monitor Widget.Při vybíjení můžete sledovat aktuální kapacitu baterie, budete však muset začít od úrovně kapacity, kterou určíte (je možné, že skutečná kapacita baterie je nižší nebo dokonce vyšší).

A jak změřit přesnou kapacitu baterie?K tomu použijte speciální měřící přístroje.Například může být vhodný KCX-017, tester USB s funkcí pro měření kapacity baterie nebo jejích analogů.

Své připomínky můžete položit pomocí komentářů.