Jak zjistit datum vydání telefonu /smartphonu?

Někdy uživatel potřebuje zjistit rok výroby nebo konkrétní datum výroby svého smartphonu.Důvody mohou být různé, nejčastěji se uživatel jen ptá, kdy k této události došlo.Můžete zjistit datum vydání zařízení, pouze to není vždy možné.Zvažte několik způsobů.

Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít nálepku na obalu, ve kterém byl váš smartphone umístěn.Výrobce na něm často uvádí přesné datum výroby gadgetu (rok a měsíc, někdy i den).

Zde je však minus - někteří nedbalí prodejci mohou nálepku změnit a uvést na ní jiné datum.To je však nepravděpodobné.

U smartphonů se můžete pokusit „prorazit“ datum vydání prostřednictvím IMEI.Klikněte na odkaznumberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinra uveďte IMEI vašeho smartphonu:

Ve sloupci Odhad.Datum vydání rozsahu viz datum vydání pro dávku chytrých telefonů:

Datum se bohužel u všech smartphonů nezobrazuje.

Na některých zařízeních, včetně společnosti Samsung, lze datum uvedení telefonu zjistit pomocí sériového čísla, které je umístěno pod baterií a v nastavení zařízení.

6 a 7 čísel od konce označuje měsíc a rok.Jak však ukazuje praxe, tato metoda, pokud funguje, je pouze u starých telefonů, v nových chytrých telefonech se čísla nekonvergují.

U telefonů SonyEricsson je relevantní nálepka pod baterií.Má čísla jako 10W35, kde 10 je rok výroby a 35 je 35. týden výroby.

Jsouspeciální kódy pro telefony:

  • Pro Nokia: * # 92772689 # nebo * # 0000 #
  • Pro Samsung: * # 8999 * 8378 # nebo * #0206 * 8378 #
  • Pro SonyEricsson: * # 7377466 #