Jak zapnout telefon /smartphone v systému Android, pokud tlačítko napájení nefunguje?

Kupodivu uživatelé často přicházejí s podobnými otázkami.Všichni se snaží zapnout svůj smartphone stisknutím vypínače, ale nic se neděje.Obecně se věří, že v tomto případě tlačítko napájení jednoduše nefunguje.Ale je to opravdu tak?

Ne ve všech případech.Ano, stisknutí vypínače (POWER) nemusí smartphone opravdu zapnout, ale to neznamená, že se jedná o tlačítko samotné.Jsme si vědomi případů, kdy podobný problém vznikl v důsledku selhání softwaru a po spuštění gadgetu nebyly žádné další problémy s klíčem.Jiná věc je, když telefon upustíte a poté přestane reagovat na stisknutí mechanických kláves - nelze vyloučit, že dojde k poruše.Nejdříve však první.

Zkuste zapnout smartphone

Jak se ptáte?První věc, kterou byste měli udělat, je stisknout vypínač a podržet jej v tomto stavu.Kolik je hodin?Může to trvat 10-20 sekund, a pokud se nic nestalo, podržte tlačítko na minutu nebo i déle.Praxe říká, že to často pomáhá.

Stiskněte tlačítka pro snížení nebo zvýšení zvuku

Mnoho uživatelů ví, že nucení obvykle restartovat nebo vypnout smartphone s AndroidemPoušívá se stisknutí vypínače a sníšení nebo zvðłení hlasitosti zvuku.Zde vám doporučujeme stisknout současně tlačítko redukce zvuku a POWER30 sekund zapněte smartphone.

Pokud to nepomůže, udělejte to samé, namísto tlačítka snížení hlasitosti, stiskněte po dobu 30 sekund tlačítko zvýšení hlasitosti a POWER.

V tomto případě se smartphone může zapnout v jednom z režimů, například ve stejném režimu Recovery.To je již dobré, protože to znamená, že problém rozhodně není v tlačítku napájení.

Nyní musíte restartovat svůj smartphone.To lze provést pomocí položky nabídky Reboot nebo Reboot system now.

Pokud v nabídce není žádná taková položka, jednoduše stiskněte a podržte tlačítko POWER, dokud se zařízení nevypne.Pokud se poté znovu nezapne, zkuste ji standardním způsobem zapnout stisknutím tlačítka POWER.Smartphone by se měl normálně spustit.

Zapněte smartphone

Mnoho chytrých telefonů se během nabíjení automaticky zapíná, bohužel ne všechny.

Někteří uživatelé také doporučují připojení smartphonu nikoli k síťovému poplatku, ale k počítači, a v důsledku toho se může zapnout.Je to nepravděpodobné, ale stojí za to vyzkoušet.

Použití speciálních aplikací

V tomto případě vám řekneme o aplikaci, která vám umožní zapnout smartphone pomocí tlačítek hlasitosti.

Jdeme na trh Play a pomocí vyhledávání najdeme aplikaci Tlačítko napájení pro tlačítko hlasitosti.Stáhněte si, nainstalujte.

Spouštíme aplikaci, zaškrtneme políčko Start Volume Power Power při spuštění a také klikneme na ozubené kolo, aby se objevilozpráva Hlasitost napájení je aktuálně povoleno.

Mělo by to fungovat.Je pravda, že podle recenzí recenze verze Androidu nefunguje vůbec.

Restartujte svůj chytrý telefon pomocí příkazového řádku

Pokud je povoleno ladění USB, zkuste načíst gadget v režimu obnovy pomocí příkazového řádku - pomůže vám příkaz pro obnovení restartování ADB.

Toto samozřejmě není řešením problému, protože chytrý telefon lze spustit pouze v nabídce pro obnovení, ale není to špatné - například pomocí něj můžete vybrat položku Restartovat, pakexistuje „restart“ a smartphone se spustí v normálním režimu, nebo můžete provést tvrdý reset.