Jak vytvořit složku na ploše zařízení Android?

Ne každý ví, že operační systém Android umožňuje vytvářet složky na ploše.Proč to potřebujete?Jen příklad: stáhli jste a nainstalovali 20 her, jejichž ikony jsou umístěny na několika stolních počítačích najednou.Není snadnější umístit je do jedné složky pro snadný přístup?Další věc je, že proces vytváření složek se může lišit od spouštěče nainstalovaného ve vašem smartphonu nebo tabletu.Podívejme se na několik možností.

Nejprve si povíme o standardním a bolestivě známém prostředí systému Android.Zde je vytvoření složky velmi promyšlené.Na obrázku vidíte několik aplikací.

Chcete-li vytvořit složku, přetáhněte jednu ikonu aplikace na druhou, čímž se složka vytvoří automaticky.

Nyní k němu můžete přidat další ikony.

Proč se však ptáte složky bez názvu?Protože musíte přijít se jménem.Chcete-li to provést, otevřete složku (klepněte na ni jednou) a klikněte na slova "Složka bez názvu."Zobrazí se klávesnice a můžete pojmenovat složku.

Například zadejte složce název „Aplikace“.

Jak vidíte, vše je jednoduché a jednoduché, pokud jde o standardní prostředí systému Android.Ale jsou tu i další.Například si vezměte TouchWiz, shell od společnosti Samsung založený na Androidu (v konkrétním příkladu verze 4.4.2).Zde se k vytvoření složky používá jiný proces.

Vidíme plochu.

Chcete-li vytvořit složku, klikněte na prázdné místo na ploše, dokudzobrazí se další menu (asi na sekundu), které se skládá z několika položek.

Zde jste to uhodli, měli bychom kliknout na slovo „Složka“, po kterém budeme muset pojmenovat tuto složku.Po zadání jména klikněte na „Ano“.

Složka se objevila na ploše, můžete ji vyplnit ikonami aplikací.

Video tutoriál

Jak odstranit složku z plochy Android?

Není nic jednoduššího.Pokud chcete smazat celou složku s ikonami, jednoduše na ni klepněte a podržte ji, přetáhněte ji do koše, který se objevil v horní části obrazovky.

Nebo pouze přeneste ikony ze složky na plochu a zmizí (tato metoda nefunguje na všech skořápkách, takže musíte použít výše popsanou metodu).