Jak vymazat vnitřní paměť telefonu nebo tabletu na Androidu?

Až dosud je mnoho rozpočtových zařízení vybaveno malým množstvím vnitřní paměti.Zpravidla jde o 8 GB, ale existují zařízení, na která není přiděleno více než 4 GB.Proto mají velmi malý prostor pro instalaci aplikací, videa, hudby a fotografií.Co lze v tomto případě udělat?

Přenos aplikací na paměťovou kartu nebo jejich vymazání

Pokud jsou aplikace nainstalovány v paměti zařízení, je vhodné je přenést na paměťovou kartu.Můžete to udělat tímto způsobem.Nejprve přejděte na nastavení zařízení (aplikace „Nastavení“).

Dále vyhledejte sekci „Aplikace“.

Hledáme v něm aplikace třetích stran.Například v našem případě je to hra Cut the Rope.Klikněte na ikonu aplikace.

Jednou v nastavení klikněte na „Přenos na SD kartu“ (v našem případě „Přejít na SD kartu“, což je v podstatě totéž).

Hra bude přenesena na paměťovou kartu.To může nějakou dobu trvat v závislosti na velikosti aplikace.

Pokud aplikaci nepoužíváte, odinstalujte ji kliknutím na tlačítko se stejným názvem.

Přenos videa, zvuku, fotografií

V mnoha případech zabere video nebo zvukové nahrávky volný prostor a často velké množství fotografií..Tyto soubory můžete přenést dvěma způsoby: pomocí Průzkumníka nebo pomocí počítače.V druhém případě připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB a přenášejte soubory z interní paměti na paměťovou kartu ručně.

PrvníV případě, že potřebujete správce souborů, například ES Explorer.Spusťte aplikaci, najděte složku se souborem, klikněte na ni a zkopírujte.

Dále vyberte umístění pro přenos a vložte složku.

Všechno bylo přemístěno.

Vyčistěte zařízení od zastaralých a nepotřebných dat

K tomu můžete použít různé aplikace a některá zařízení mají proprietární obslužné programy.Použijeme aplikaci SD Maid, která se osvědčila.Stáhněte si jej na Google Play Market, nainstalujte a spusťte.Klikněte na tlačítko Koš a počkejte, až systém shromáždí všechna data.

Poté kliknutím na „Vymazat“ vymažete data.

V našem případě je množství odpadu velmi malé.Někdy však odpadky mohou narazit na několik gigabajtů paměti.To je pravda.

*****

Mimochodem, nepotřebné soubory lze ukládat v cloudovém úložišti.Mnoho cloudových úložišť je zcela zdarma, takže můžete pomocí této služby ukládat, řekněme, zbytečné fotografie.