Jak vymazat mezipaměť v telefonu v operačním systému Android?

Mezipaměť v telefonu nebo tabletu Android je mezipaměť s rychlým přístupem, která ukládá tyto nebo tyto informace.V tomto případě mluvíme o datech, která aplikace používají.Mezipaměť je také potřebná pro rychlejší spuštění a přístup k aplikaci.V některých případech se však velikost mezipaměti zvyšuje natolik, že se systém může zpomalit a kvůli nedostatku místa nebude možné instalovat nové aplikace.Dnes tedy budeme mluvit o tom, jak vyčistit tuto mezipaměť.Upozorňujeme, že na výrobci zařízení nezáleží, ať už jde o Samsung, Sony, Lenovo, LG, HTC, Xiaomi atd., Protože algoritmus akcí bude stejný.Rozdíl může být pouze v uspořádání prvků, v závislosti na typu firmwaru.

Vymazání mezipaměti: najednou

Takže nejjednodušší způsob, jak vymazat mezipaměť.Přejděte na nastavení zařízení.

Dále vyberte část „Paměť“.

Vidíme veškerou dostupnou paměť.Existuje položka nazvaná „Data mezipaměti“, která označuje množství paměti použité pro mezipaměť.V našem případě je to 147 MB ​​- daleko od záznamu.

Klikneme na tuto položku, po které se objeví další okno, které nás požádá, abychom vymazali mezipaměť?Klepnutím na tlačítko OK akci potvrďte.

Vyrovnávací paměť byla vymazána.

Vymazání mezipaměti pro jednu aplikaci

Mezipaměť můžete vymazat pro každou jednotlivou aplikaci.Chcete-li to provést, musíte znovu přejít do nastavení, pouze tentokrát vyberte sekci „Aplikace“.

Zde uvidíte seznam aplikací, včetně aplikací třetích stran.Najděte požadovanou aplikaci a klepněte na ni.

Na stránce aplikace vidíme podbod „Cache“.Zde bude také uvedena velikost mezipaměti.Klikněte na tlačítko „Vymazat mezipaměť“ a poté bude automaticky smazáno.

Vymazání mezipaměti pomocí aplikace

Mezipaměť lze pomocí aplikace vyčistit.Chcete-li to provést, přejděte do služby Google Play Market a stáhněte si například aplikaci Clean Master.

Po instalaci jej spustíme.Klikneme na tlačítko „Koš“, aby systém našel všechny nepotřebné soubory.

Počítání skončilo a vidíme 441 MB dat, která lze vymazat, včetně mezipaměti aplikace.Klikněte na tlačítko „Vymazat“, poté systém smaže všechno sám.

*****

Máte-li jakékoli dotazy týkající se tohoto článku, můžete je položit pomocí komentářů.