Jak vybrat smartphone pro hry?

Smartphone je zařízení pro více věcí, se kterým můžete nejen volat přátele, ale také surfovat po internetu, sledovat videa, poslouchat hudbu, hrát hry ... Pokud jde o hry, dnes jsoubezpočet vydáno pro mobilní platformy.Někteří uživatelé dokonce kupují chytré telefony především pro hry.Jak si vybrat herní smartphone?Zvažte několik základních parametrů, kterým musíte věnovat pozornost.

Procesor

Je zřejmé, že čím výkonnější je procesor, tím lépe.Ale je tu ještě jeden bod - video čip (GPU) je již zabudován do mnoha procesorů, to znamená, že placením za výkonný procesor získáte také výkonný video čip, který pozitivně ovlivňuje herní vlastnosti smartphonu.

Jedním z nejvýkonnějších procesorů a čipů dnes je Qualcomm Snapdragon a Adreno.Není však nutné se zaměřovat na nejvýkonnější procesor společnosti, s kterým se můžete snadno dostat pomocí čipu a přitom ušetřit spoustu peněz.Koneckonců, i na středně výkonných čipech, hry často přecházejí na maximální nastavení bez vyčerpání FPS.

RAM

Dodržujeme stejný princip - čím více, tím lépe.Skutečnost je taková, že některé hry zabírají velké množství paměti RAM, a pokud je chybí, nemusí být nabité.Naštěstí nyní i v levných zařízeních instalují 3 GB RAM, což by mělo stačit vaší hlavě.2 GB RAM však také není špatná volba.

Obrazovka

ZdeExistují dva hlavní body - matice a úhlopříčka obrazovky.Pokud jde o matici, zde je vše výlučně individuální.Například při použití rozlišení Full HD se baterie rychleji vybíjí, ale pixely nejsou pro oko viditelné, pokud mluvíte o úhlopříčce obrazovky o velikosti 5 až 5,5 palce.Rozlišení HD prodlužuje životnost baterie, ale v některých případech jsou pixely viditelné, pokud se konkrétně podíváte na obrazovku.Pro mnoho uživatelů je to velmi kritický okamžik.

Pokud jde o matici AMOLED nebo matici IPS, vše zde závisí pouze na chuti.Matice AMOLED poskytuje jasnější barvy a šetří energii baterie při sledování videa.Matice IPS mají přirozenější barvy.

Pokud jde o úhlopříčku obrazovky, je lepší dát přednost 5,5palcovému smartphonu nebo ještě více.Proč?Jsou vhodnější pro hraní, zejména pokud jde o nějakou strategii.

Baterie

Velmi důležitý parametr.Není žádným tajemstvím, že to jsou hry, které mohou vybít zařízení během několika hodin, takže autonomie musí být na vysoké úrovni.Doporučujeme vybrat zařízení s baterií s kapacitou alespoň 4000-5000 mAh, abyste nezůstali s vybitým chytrým telefonem ve správný čas.

Shell

Shell je volitelný parametr, existují však případy, kdy zdánlivě výkonný smartphone dokáže jen těžko spouštět jednoduché hračky s obtížemi.protože software není optimalizován hardwarem.Tyto problémy by měly být přečteny v recenzích pro konkrétní model smartphonu.

Cena

Nemůžeme specifikovat konkrétní cenu, protože si můžete koupit zařízení za 10 tisíc rublů, které zcela vytáhne vaše oblíbené hry, a za 40 tisíc.Vyberte si.

Mezi levné modely, které jsou také vhodné pro hry, patří Xiaomi Redmi 3:

Nebo například Ulefone Power:

Toto je jen několik příkladů, konečné rozhodnutí o nákupu je na vás.