Jak vybrat externí baterii pro telefon /smartphone?

Uživatelé, kteří se alespoň trochu zajímají o mobilní zařízení, pravděpodobně slyšeli externí baterie.Podstata zařízení se odráží v názvu zařízení - jedná se o baterii, kterou můžete nabíjet baterii jiného zařízení.Power Bank, což je to, čemu se externí baterie říká v angličtině, je obvykle malé zařízení, které se snadno vejde do tašky (někdy i do vaší kapsy) a její kapacita je často dostačující k nabíjení smartphonu několikrát.Dnes bychom chtěli hovořit o tom, na co byste měli při nákupu Power Bank dávat pozor.

Kapacita externí baterie

Toto je možná první věc, na kterou byste se měli podívat.Nejprve se rozhodněte, jakou kapacitu potřebujete.Jako příklad si vezměte baterii s kapacitou 5200 mAh (miliampérhodina).Řekněme, že kapacita baterie smartphonu je 2500 mAh.To znamená, že pomocí externí baterie můžete chytrý telefon nabíjet přibližně 2krát (zde musíte zahrnout drobné energetické ztráty).Na základě toho se musíte rozhodnout, zda takovou kapacitu Power Bank potřebujete nebo ne.

Pokud jde o maximální kapacitu, najdete na prodej externí baterie s kapacitou několika desítek tisíc mAh!Měli byste si však být vědomi, že takové zařízení má takové rozměry, že sotva zapadá do dámské kabelky.

Dalším důležitým bodem je napětí na výstupu externí baterie.Může se to lišit a to zase může vést k tomu, žeexterní baterie, které mají stejnou kapacitu, ale rozdílné napětí, budou ve skutečnosti obsahovat mírně odlišné množství elektřiny.Rozdíl by však neměl být významný.

Ampáž

Tento důležitý parametr ovlivňuje primárně rychlost nabíjení miniaplikace.Pokud se například pokusíte nabíjet smartphone pomocí baterie s proudovou intenzitou 0,5A, bude se nabíjet jeden a půl až dvakrát pomalejší než ze stejné baterie, ale při aktuální síle 1A.

Optimální proudová síla tablet je 1,5-2A, jinak se bude nabíjet velmi pomalu.

Existují baterie, které podporují proud od 3A a ještě vyšší, ale 1A bude pro chytrý telefon dost.Takováto aktuální síla navíc příznivě ovlivňuje provoz zařízení, které se chystáte nabíjet, na baterie.

Rozměry

Velmi důležitý parametr.Pokud máte batoh nebo tašku, kterou s sebou vždy nosíte, pravděpodobně není důvod přemýšlet o rozměrech Power Bank.Další věc, pokud plánujete ponechat externí baterii v kapse.

Kapacita externí baterie přímo závisí na velikosti: čím menší je případ, tím menší kapacita.Proto se doporučuje věnovat pozornost jak kapacitě baterie, tak její velikosti.

Deklarovaná a skutečná kapacita

Bohužel ne všechny baterie vykazují deklarovanou kapacitu.Jsou například případy, kdy při nárokované kapacitě 5 000 mAh skutečná kapacita miniaplikace sotva dosáhla 3 000 mAh.Sjaký je důvod?Existují dvě možnosti: buď společnost výrobce klame, uvádí nepřesná data, nebo je případ nesprávného skladování a přepravy.

Co dělat?Přečtěte si recenze: mezi uživateli existuje mnoho, kterým nevadí zkontrolovat skutečnou kapacitu externí baterie.Na základě přezkumů lze vyvodit závěry.

Materiál pouzdra

Vše je přísně pro amatérky a ve skutečnosti není nijak rozdílné, zda je pouzdro vyrobeno z plastu nebo kovu.Další věc, pokud máte rádi hmatové pocity.Mimochodem, jsou na prodej baterie, jejichž pouzdro je vyrobeno ze dřeva.

Další bonusy

Bonusy zahrnují například přítomnost několika portů USB.Jsou potřeba, abyste mohli současně nabíjet několik různých zařízení.Malé baterie s kapacitou i velikostí jsou zpravidla vybaveny 1-2 porty USB, velkými - 8 a ještě více.

Rovněž stojí za pozornost věnovat se indikaci vybíjení baterie - může to být LED, nebo ve formě obrazovky, která ukazuje vybíjení baterie v procentech.

Součástí některých externích baterií jsou všechny druhy adaptérů - velmi pěkný bonus.