Jak vložit PIN kód na SIM kartu v telefonu Android?

PIN kód na nové SIM kartě je standardně deaktivován, to znamená, že jej nemusíte zadávat při vložení karty do smartphonu.Na jedné straně je to výhodné, na druhé straně se nic nestane, pokud zadáte 4 číslice, protože je v sázce bezpečnost vašich prostředků.Pokud SIM karta bez PIN kódu spadne do zbytečných rukou, kdo ví, co s tím může dělat ... Doporučujeme proto vždy nastavit PIN kód.Ukazujeme, jak se to dělá na chytrých telefonech Android.

Otevřete aplikaci Nastavení.

Přejděte do sekce Zabezpečení a ochrana osobních údajů.

Další - „Pokročilá nastavení“.

Zde je řádek „Šifrování a účty“.

Klepněte na „Nastavit zámek“.

A vyberte, pro kterou SIM kartu chcete nastavit PIN kód.Předpokládejme, že se jedná o první SIM kartu - otočte přepínač v řádku „Zámek SIM karty“ do polohy „Zapnuto“.

A nyní zajímavé: musíte přidat kód PIN, který je uveden na soupravě dodávané se SIM kartou.Tovární kód PIN je zpravidla jednoduchý - jako 0000 nebo 1234, ale lépe jej získejte od svého operátora.

Je nainstalován zámek karty SIM, ale v tomto případě se použije tovární kód PIN.Chcete-li změnit, klikněte na „Změnit PIN kód SIM“.

Označte starý kód PIN a nový dvakrát.

Hotovo.Po restartování smartphonu nebo po vložení SIM karty do jakéhokoli telefonu nebo smartphonu bude systém vyžadovat zadání kódu PIN.

Mimochodem, pokud máte jiné menu (v příkladu firmware EMUI pro Honor /Huawei), použijte v nabídce vyhledávání klíčů „pin“, „security“, „lock“ (požadavek je uveden bez uvozovek) a vyhledejte požadovanou sekci.A mimochodem, operátor nehraje roli - tato instrukce je vhodná pro Beeline, MTS, Megafon, Tele2 atd.