Jak vložit heslo do galerie a dalších aplikací v Androidu?

Předpokládejme, že máte telefon nebo tablet Android.Protože k zařízení má přístup několik lidí najednou (například vaše domácnost), chtěli byste nějakým způsobem chránit některé aplikace před neoprávněným přístupem.Jak na to?Můžete použít zámek zařízení s heslem nebo například čtečkou otisků prstů.Nebo můžete jednoduše zablokovat jednotlivé aplikace.Jak?Odpověď je další.

Nejprve musíte nainstalovat aplikaci třetích stranSmart AppLock .Chcete-li to provést, otevřete trh Google Play a do vyhledávání zadejte zadanou frázi.Poté nainstalujte aplikaci.

Po instalaci aplikace ji musíte spustit.Vezměte prosím na vědomí, že při prvním spuštění aplikace budete muset zadat výchozí heslo - 7777.

Po zadání hesla se před vámi otevře karta „Aplikace“.Vypadá to takto:

Budete muset přidat aplikace, pro které chcete nastavit heslo.Chcete-li to provést, klikněte na znaménko plus v dolní části okna.

Dále vidíme seznam aplikací.Předpokládejme, že chceme nastavit heslo pro aplikaci Galerie.V souladu s tím na ni klikneme, aby se vedle jejího názvu objevila značka zaškrtnutí.Po výběru aplikací (může jich být několik) klikněte na tlačítko „Přidat“.

Přesunuli jsme se zpět na kartu „Aplikace“ s již přidanou aplikací.V našem případě se jedná o „galerii“.

To je vše?Ne, ne všechny.problém je, že ve výchozím nastavení je použito stejné heslo 7777. Například při otevření galerie uvidíte, že pro prohlížení fotografií je třeba zadat heslo, které je uvedeno v nápovědě.

Musíme změnit heslo.Chcete-li to provést, otevřete naši aplikaci Smart AppLock a vyberte kartu „Nastavení“.Zde uvidíte položku „Nastavení zabezpečení“, klikněte na ni.

Na stránce nastavení ochrany můžete změnit způsob blokování a samotné heslo.Předpokládejme, že ponecháme metodu blokování s čísly.

Klikněte na „Heslo“ a zadejte nové heslo z čísel, například 123456, a uložte nastavení.

Jdeme do galerie a pokusíme se zadat heslo 7777 - nic pro nás nefunguje, protože jsme to prostě změnili.Správné heslo je 123456.

Chtěl bych věnovat zvláštní pozornost skutečnosti, že pro použití této aplikace nemusíte instalovat root-práva.Existuje však mínus - když odeberete Smart AppLock, odemknou se dříve blokované aplikace.Takže pokud se chcete dostat do své galerie, nebude to tak těžké.Zbytek - myšlenka a implementace je prostě vynikající, jak můžete vidět sami.