Jak umístit fotografii na kontakt v Androidu?

Všechny moderní smartphony vám umožňují přidat fotografii do kontaktu v notebooku.To je velmi výhodné: při volání nemusíte číst jméno účastníka, stačí se podívat na fotografii.Dnes budeme hovořit o tom, jak přidat fotografii ke kontaktu v telefonu se systémem Android.

Příklad bude zobrazen na základě TouchWiz (Samsung), ale u jiného firmwaru je fotografie přidána téměř stejně.Sledujte a pamatujte si.

Otevřete kontakty a vyberte požadovaného uživatele.Nechte to být prvním kontaktem v notebooku.

Takže jsme se dostali na kontaktní stránku.Chcete-li přidat obrázek, musíte kliknout na avatar uživatele.

Před vámi se objeví malá nabídka.Kliknutím na „Vyfotit“ se otevře aplikace „Fotoaparát“ a můžete vyfotit, který pak bude použit jako fotografie pro kontakt.Kliknutím na položku „Obrázek“ můžete v telefonu vybrat existující fotografii.Vybereme druhou možnost - „Obrázek“.

Zde vidíme seznam složek a obrázků v nich.Vyberte složku s obrázky a potom klepnutím na obrázek vyberte samotný obrázek.

Dále můžete oříznout vybranou fotografii nebo vybrat požadovanou položku v obrázku.Poté klikněte na tlačítko „Dokončit“.

Na stránce kontaktu uvidíme vybraný a oříznutý obrázek.Chcete-li obrázek odstranit, klikněte na ikonu tužky.

V nastavení kontaktu klepněte na fotografii, po které se zobrazí nabídka, se kterou můžete vymazatobrázek nebo jej vyměňte.

To je vše.